Aireon oferuje bezpłatny system śledzenia lotu samolotu Aireon ALERT

Aireon oferuje bezpłatny system śledzenia lotu samolotu Aireon ALERT (fot. aerion.com)

Aireon, specjalista od monitorowania ruchu lotniczego, oświadczył, że zaoferuje środowisku lotniczemu bezpłatne globalne rozwiązanie pozwalające na automatyczny monitoring lotu samolotu w sytuacjach nadzwyczajnych, pod warunkiem wyposażenia maszyny w ADS-B.

Usługa Aireon ALERT (Aircraft Locating and Emergency Response Tracking) umożliwi ekipom ratowniczym na uzyskanie informacji o miejscu wydarzenia oraz ostatnim torze lotu każdego samolotu (wyposażonego w 1090 MHz ADS-B) w przestrzeni powietrznej, gdzie monitoring samolotu nie jest dostępny.

Aireon udostępni w ten sposób system, który zwiększy bezpieczeństwo operacji lotniczych nad oceanami i w oddalonych rejonach, gdzie nie sięgają obecnie stosowane konwencjonalne systemy naziemne kontroli lotu samolotu.

System ma być gotów w 2017 r. i będzie platformą śledzenia lotu samolotów na całym globie w czasie rzeczywistym. Z jego Call Center można będzie kontaktować się 24 godz. przez 7 dni w tygodniu. Autoryzowani użytkownicy, w tym państwowe agencje żeglugi powietrznej, przewoźnicy lotniczy, oficjalne ekipy ratownicze, będą mogli uzyskać także dane historyczne, natychmiast po utracie przez kontrolę kontaktu z samolotem.

Artykuł można przeczytać na stronie: www.prtl.pl

Źródło: Prtl.pl
comments powered by Disqus