Cordner Aviation oferuje zmodernizowanego BAe 146

BAe 146 Surveyor

Niemiecka firma Cordner Aviation Group, która specjalizuje się w modernizacjach samolotów, zaprezentowała nowy wariant odrzutowca BAe 146/Avro RJ przeznaczonego dla podmiotów działających w sektorze górnictwa i energetyki. Prezes spółki, Stewart Cordner, przewiduje, że rocznie będzie modyfikowanych pięć do sześciu maszyn zwanych „Surveyor”, dodając, iż wartość prac będzie wynosiła ok. pięciu milionów dolarów.

Cordner tłumaczył, iż dzięki zastosowanym rozwiązaniom samolot posiada doskonałe osiągi przy wysokich temperaturach i na dużych wysokościach, a do tego również możliwości krótkiego startu i lądowania. Odrzutowiec może lądować na żwirze lub nieutwardzonym lądowisku znajdującym się np. w pobliżu kopalni. Modernizacja jednej maszyny według wstępnych założeń ma zająć maksymalnie pięć miesięcy.

Masa podstawowej wersji BAe 146 jest obniżana o ok. 700 kg, co jest zasługą głównie wymiany starych siedzeń na nowe wyprodukowane przez firmę Pitch Aircraft Seating Sestems z Wielkiej Brytanii. Dodatkowo standardowe podświetlenie kokpitu jest zastępowane przez jednostki LED. W Surveyor łatwo będzie można zmienić konfigurację na wersję VIP lub przewozu medycznego. Zaprojektowaniem wnętrza ma się zająć brytyjska firma Projekt Q, która wcześniej pracowała przy konstrukcjach BAE Systems, a cała konwersja zostanie przeprowadzona przez spółkę Inflite Engineering, zlokalizowaną na lotnisku Stansted pod Londynem.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus