Przyjmij zaproszenie na Forum Bezpiecznego Latania

ForumPilota I Minima

W pierwszy czwartek listopada, zapraszamy czytelników portalu na bezpłatne seminarium organizowane wspólnie przez portal lotniczy dlapilota.pl i ośrodek szkolenia lotniczego Unitedsky.

Spotkanie pod tytułem: „Minima meteorologiczne dla lotów VFR z omówieniem zagadnień klas przestrzeni powietrznych” poprowadzi instruktor Kontrolerów Polskiej Agencji Żeglugi Powietrzej Pan Stefan Kraszewski.

Do kogo skierowane jest seminarium?
Seminarium dedykujemy wszystkim pilotom i uczniom pilotom. To niepowtarzalna okazja wysłuchania i zadania trudnych pytań żywej legendzie polskiej awiacji. Ci którzy choć raz byli na jego wykładach i poznali klasę tego instruktora, zawsze wracają na Jego wykłady.

Inauguracyjna edycja Forum Bezpiecznego Latania odbędzie się 4 listopada (czwartek) 2010 r. na lotnisku Warszawa Babice w sali szkoleniowej ośrodka Unitedsky, w budynku naprzeciwko bramy wjazdowej na lotnisko, od strony ulicy Księżycowej. Startujemy "po pracy" o godzinie 18:00. Pamiętaj! idzie jesień...

Udział w seminarium jest bezpłatny. Uwaga uczestników została zamknięta.

Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu: 501409787. Liczba miejsc ograniczona. Gwarancją udziału w Forum, jest imienne potwierdzenie zgłoszenia wysłane na adres podany podczas rejestracji. Jeśli zapowiedziałeś się i z jakiegoś powodu nie będziesz mógł uczestniczyć, poinformuj nas o tym. Twoje miejsce odstąpimy komuś innemu.

Przyjdź! Nie będziesz żałował!

Informacja o prowadzącym: Stefan KraszewskiStefan Kraszewski
Kontroler ruchu lotniczego od 1966r w ZRLiLK, potem w PP ”Porty Lotnicze a obecnie w PAŻP. Posiada uprawnienia kontroli lotniska i kontroli zbliżania Warszawa Okęcie i Kraków, radar PAR Warszawa Okęcie i Kraków, radar SRE Warszawa.

Od 1978 r. instruktor w Ośrodku Szkolenia Lotniczego ZRLiLK, potem Agencji Ruchu Lotniczego obecnie w PAŻP. Prowadzi szkolenie praktyczne na symulatorze KRL dla kandydatów na kontrolerów ruchu lotniczego i licencjonowanych kontrolerów ruchu lotniczego na kursach odświeżających.

Prowadzi wykłady dla pilotów od Świadectwa Kwalifikacji Pilota do ATPL z przedmiotów „Przepisy i Procedury Ruchu Lotniczego” i „Frazeologia proceduralna w języku angielskim i polskim”.(m. in. wykłady w PLL „LOT”, EUROLOT, Ośrodek Szkolenia Politechniki Rzeszowskiej, WSOSP Dęblin, w Aeroklubach i innych Ośrodkach szkolenia lotniczego). Od 1982 r. Członek Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej, egzaminuje z przedmiotu: „Prawo Lotnicze – Przepisy i Procedury Ruchu Lotniczego”.

Modelarz, członek Aeroklubu Warszawskiego od 1964 roku, wielokrotnie brał udział w zawodach krajowych i międzynarodowych w charakterze zawodnika w klasie modeli F2B. Jedenastokrotny Mistrz i Wicemistrz Polski, posiada również Złotą Odznakę Sportową Modelarza Lotniczego z Trzema Diamentami. Obecnie Sędzia Międzynarodowy FAI w klasie F2B (od 1991 roku, kolejno, osiemnaście razy sędzia na Mistrzostwach Świata i Europy, kilkadziesiąt razy sędzia na zawodach o Puchar Świata, na Mistrzostwach Polski i zawodach krajowych). Dwanaście razy uczestniczył w modelarskich Mistrzostwach Europy i Świata organizowanych w Polsce w charakterze Dyrektora Sportowego lub Zastępcy Dyrektora Sportowego prowadzącego zawody. Czterokrotnie uczestniczył w Samolotowych i Śmigłowcowych Mistrzostwach Europy i Świata organizowanych w Polsce w charakterze kontrolera ruchu lotniczego. Za swoje osiągnięcia otrzymał następujące wyróżnienia: Zasłużony dla Transportu RP; Brązowy Krzyż Zasługi; Zasłużony Działacz Lotnictwa Sportowego; Błękitne Skrzydła; FAI Dyplom Paula Tissandiera.

 

 

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus