Przejdź do treści
Źródło artykułu

Pomorskie: opady śniegu i wiatr sparaliżowały gdańskie lotnisko

Intensywne opady śniegu oraz wiatr sparaliżowały w piątek gdańskie lotnisko. Sześć samolotów zostało przekierowanych do innych miast. Samolot z Warszawy wrócił do stolicy. Z Gdańska odwołano trzy loty.

"Od 11:45 do chwili obecnej kierunek, siła wiatru i intensywne opady uniemożliwiały operowanie" - poinformowała PAP rzeczniczka Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Agnieszka Michajłow.

Wskazała, że siedem samolotów nie wylądowało na gdańskim lotnisku i zostało przekierowanych do innych miast.

Z informacji pozyskanych przez gdański port wynika, że nie wylądował samolot z Cork, który planowo miał wylądować w Gdańsku o 12:20. Został on przekierowany do warszawskiego Lotniska Chopina. Do Warszawy zostały również skierowane samolot lecący z Monachium (planowo w Gdańsku miał wylądować o 12:34) oraz samolot z Frankfurtu (planowo w Gdańsku o 13:30).

Na wrocławskie lotnisko zostały przekierowane: samolot lecący z duńskiego Billund (w Gdańsku miał wylądować o 12:34) oraz samolot lecący z Oslo Torp (planowany w Gdańsku o 13:05).

Natomiast na lotnisko w Poznaniu został przekierowany samolot lecący do Gdańska z Oslo Torp (w Gdańsku planowo o 14:40).

Ponadto samolot, który wyleciał z warszawskiego Lotniska Chopina do Gdańska został cofnięty do stolicy (na gdańskim lotnisku miał wylądować o 14:10).

Z gdańskiego portu lotniczego, przez intensywne opady śniegu i silny wiatr, nie wystartowały trzy samoloty. Odwołano loty do Monachium (planowo samolot miał wystartować o 13:10), do Frankfurtu (start był planowany o 14:20) oraz do Warszawy (samolot miał wylecieć o 14:50).

Pogoda nad gdańskim lotniskiem poprawia się. Sytuacja wróciła już do normy. (PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ jann/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony