Zrób coś dobrego na święta

Julitka - podopieczna Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Już po raz drugi Siły Powietrzne zorganizowały ogólnopolską akcję charytatywną dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Przez cały grudzień jednostki Sił Powietrznych, nie tylko polskich, ale i zagranicznych, brały udział w tym przedsięwzięciu. Pluszaki przysłał Zespół C-17 z USA, belgijski F-16 Demo Team oraz Wojskowa Akademia Mieszkaniowa, Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „SWAT”, Centralna Biblioteka Wojskowa, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Powidzu oraz dziesiątki innych organizacji. W sumie zebrano ponad 2 tys. zabawek.

Akcja „Zrób coś dobrego na Święta” miała swój finał 20 grudnia br. w warszawskim CZD. Ppłk Marek Miłosz, śmigłowcowy Pilot Roku 2012, wraz z por. Sławomirem Wierzchowieckim oraz z chor. szt. Robertem Tatarem opowiadając różne lotnicze historie i anegdoty, rozdali zabawki małym pacjentom z oddziałów onkologii, gastroenterologii, nefrologii i neurologii.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przekazane pluszaki i liczymy na Państwa pomoc w przyszłym roku. Nie ma cenniejszej nagrody, niż uśmiech na twarzy dzieci szczególnie dotkniętych przez los. Jesteśmy dumni, że wspólnie z Państwem udało nam się zrealizować ten cel.
 

Joasia - podopieczna Centrum Zdrowia Dziecka


Tekst: Anna Zakrzewska, Honorata Marcinów.

Zdjęcia: Jakub Sagan

Źródło: Siły Powietrzne
comments powered by Disqus