Znamy wykonawcę dokumentacji projektowej lotniska w Białymstoku

Lotnisko Krywlany w Białymstoku

W przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę pasa wzlotów wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na lotnisku Białystok-Krywlany wpłynęły dwie oferty. Wykonawca, firma Innebo Grup, za wykonanie zamówienia zaproponował 1,3 mln zł.

Port Lotniczy Białystok-Krywlany ma być lotniskiem użytku publicznego o ograniczonej certyfikacji (LUPOC). Nie będą tu obsługiwane rozkładowe loty pasażerskie. Sama zaś inwestycja polega na utwardzeniu pasa startowego o długości 1350 m wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Port zostanie zmodernizowany tak, aby odpowiadał wymaganiom techniczno-eskploatacyjnym odpowiednim dla lotniska o ograniczonej certyfikacji.

Podstawowy cel budowy pasa to możliwość wykonywania lotów typu General Aviation na utwardzanym pasie startowym. Chodzi o ruch prywatny i komercyjny, z wyłączeniem lotów rozkładowych oraz wojskowych. Dzięki inwestycji lotnisko będzie mogło przyjmować niewielkie samoloty, zabierające na pokład do 50 pasażerów. Prace mają się rozpocząć już w przyszłym roku.

Czytaj całość artykułu na stronie www.rynekinfrastruktury.pl

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus