Przejdź do treści
Krzysztof Radwan (fot. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie)
Źródło artykułu

Zmarł Krzysztof Radwan (data pogrzebu)

W dniu 14 maja 2024 roku odszedł Krzysztof Radwan, długoletni Dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Krzysztof Radwan pełnił funkcję dyrektora Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie od 1989 do 2021 roku. Przez te lata jego główne obszary działalności ukierunkowane były na rozwój przestrzenny, infrastrukturalny i programowy Muzeum. On w latach 1992-1996 doprowadził do kompleksowej restauracji, połączonej z pracami naukowo-badawczymi, samolotów z czasów pionierskich lotnictwa i Wielkiej Wojny. Kolejnymi wielkimi realizacjami było otwarcie tzw. „Małego hangaru” z ekspozycją wspomnianych samolotów, wystaw stałych – m.in. 140 silników lotniczych (jednej z największych kolekcji na świecie) oraz ekspozycji „Swego nie znacie…”  prezentującej relikty 13 wyjątkowych statków powietrznych zarówno z okresu pionierskiego dziejów lotnictwa, jak i okresu powojennego.

Krzysztof Radwan doprowadził do rewitalizacji terenu powojskowego krakowskiego Muzeum i budowy Gmachu Głównego – jednego z najnowocześniejszych obiektów muzealnych w kraju. Jemu też zawdzięczamy Małopolskie Pikniki Lotnicze. Więcej o Jego zasługach dla krakowskiej placówki w podsumowaniu trzech dekad Jego kadencji w Muzeum – LINK.

Krzysztof Radwan odszedł po długiej i ciężkiej chorobie, pozostawiając po sobie dobre wspomnienia.

Msza św. żałobna odprawiona zostanie 23 maja 2024 r. (czwartek) o godzinie 11:40 w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce spoczynku.

Krzysztof Radwan - nekrolog (fot. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie)

Sylwetkę Krzysztofa Radwana przedstawiliśmy w wywiadzie:
Muzeum to takie miejsce gdzie pamięć będzie wieczna...

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony