Przejdź do treści
Zlot Mikrolotów Rogóżno 2022 - sierpień (fot. Lotnicze stowarzyszenie ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie)

Zlot Mikrolotów Rogóżno 2022

Lotnicze Stowarzyszenie Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie w dniach 27-28 sierpnia 2022 r. organizuje Zlot Mikrolotów. Impreza ta początkowo była przewidziana na czerwiec, jednakże z powodu utworzenia EPR148, z oczywistych względów musiała być odwołana.

Utworzenie ww. strefy  w znacznym stopniu zdestabilizowało działalność takich klubów jak nasz. Z dnia na dzień zostaliśmy pozbawieni możliwości wykonywania jakichkolwiek lotów – mówi Andrzej Paluch z Lotniczego Stowarzyszenia Ziemi Łańcuckiej. – Dzięki staraniom wielu ludzi i wyrozumiałości wojskowych służb, od jakiegoś czasu sytuacja się nieco ustabilizowała. W dalszym ciągu jednak istnieją poważne ograniczenia związane z wykonywaniem lotów – dodaje.

Chcąc przylecieć na  lądowisko w Rogóżnie należy obowiązkowo uzyskać zgodę (tel. 261828202).

W związku z powyższym organizatorzy musieli zmodyfikować nieco plany związane ze Zlotem. Początkowo zakładali przeprowadzenie zawodów w celności lądowania oraz rozegrania konkurencji nawigacyjnej powiązanej ze zwiedzaniem regionu. Musieli się jednak ograniczyć do konkurencji celności lądowania motoparalotni i paralotni z napędem.

Należy wziąć również pod uwagę, krótki pas startowy co czyni lądowisko jako dość trudne. 

Zlot poświęcamy pamięci naszego kolegi Kazimierza Sapy, niedawno tragicznie zmarłemu – mówi Andrzej Paluch.

Oprócz zawodów motoparalotni na celność lądowania, dla publiczności organizatorzy przewidzieli wystawę statyczną sprzętu latającego loty widokowe, atrakcje dla najmłodszych, foodtrucki. Będzie też wieczorne ognisko dla uczestników zlotu.

Lotnicze Stowarzyszenie Ziemi Łańcuckiej w Rogóżnie, którego celem jest m.in. propagowanie i organizowanie sportów lotniczych, zostało założone w marcu 2015 r. Ich lotnicza działalność cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Rogóżna i nie tylko.

Już teraz serdecznie zapraszamy w dniach 27-28 sierpnia 2022 r. pilotów motoparalotni, motolotni, ultralightów, wiatrakowców oraz sympatyków i pasjonatów lotnictwa lekkiego na lądowisko w Rogóżnie na Zlot Mikrolotów. Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Podkarpackie.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony