Przejdź do treści
MaŻyŚ - Paralotniowy Zimowy Puchar Beskidu Małego, Żywieckiego i Śląskiego (fot. srudochmury.pl)
Źródło artykułu

Zimowy Paralotniowy Puchar Beskidu Małego, Żywieckiego i Śląskiego "MaŻyŚ" 2022/2023

3 grudnia 2023 r. rozpoczął się Zimowy Paralotniowy Puchar Beskidu Małego, Żywieckiego i Śląskiego “MaŻyŚ” 2022/2023.

Celem pucharu jest popularyzacja zimowej turystyki górskiej oraz poznania rzadko uczęszczanych miejsc startu paralotni.

Zawody polegają na wykonaniu lotu z jak największej liczby wybranych miejsc w górach Beskidu Zachodniego tj. Beskidu Małego, Żywieckiego i Śląskiego, Makowskiego oraz Wyspowego. W rywalizacji pojawiło się 18 miejsc w Beskidzie Wyspowym. Liczba miejsc w okolicach Żywca oraz ich punktacja została okrojona w stosunku do poprzednich edycji. W sumie do zaliczenia jest 36 górek i ponad 11 tys. metrów podejść!

Zdjęcia i filmy tworzone w czasie startu, lotu czy lądowania są dodatkowo punktowane i będą prezentowane na fanpage, stronie zawodów i innych miejscach związanych ze stroną SRUdoChmury.pl Dodatkowe punktowane są również wyjścia w grupie powyżej 3 osób.

W rywalizacji mogą brać udział wszyscy piloci posiadający wymagane prawem uprawnienia do wykonywania lotów na paralotniach oraz ubezpieczenia. Aby wziąć udział w klasyfikacji należy zgłosić przynajmniej jeden lot. Można tego dokonać za pomocą formularza znajdującego się na stronie zawodów.

Eksperymentalnie zaczynamy rywalizację drużynową z podziałem na część Żywiecką i Wyspową. W tej części bierze udział 5 najlepszych zawodników, a punkty liczone za starty na terenie drużyny przeciwnej mają mnożnik 1,5x. – zachęcają do udziału w zawodach organizatorzy. – Startujemy juto o świcie! – dodają.

Rywalizacja potrwa do 19 marca 2023 r. Zwycięża pilot, który zgromadzi największą liczbę punktów. Punktacja startowisk i gór bierze pod uwagę trudność podejścia i startu, i jest podana w tabeli w regulaminie.

W pucharze prowadzone są klasyfikacje: OTWARTA, WEEKEND oraz DRUŻYNOWA. W klasyfikacji OTWARTEJ brane są pod uwagę wszystkie punktowane loty wykonane w czasie trwania zawodów. W klasyfikacji WEEKEND brane są pod uwagę punktowane loty wykonane w czasie trwania zawodów, w czasie weekendu tj. w soboty oraz niedziele.

•  Opis zawodów

•  Regulamin

Zapraszamy do zapoznania się z całozimowymi zawodami w Beskidach. W programie dużo górek, dobra zabawa i nagrody, zapraszam wszystkich!

Więcej informacji na stronie www.srudochmury.pl oraz na profilu facebookowym MaŻyŚ - Paralotniowy Zimowy Puchar Beskidu Małego, Żywieckiego i Śląskiego.


Przeczytaj również:
Zimowy Paralotniowy Puchar Beskidu Małego, Żywieckiego i Śląskiego "MaŻyŚ" 2021/2022 za nami
Poradnik na temat lądowania na paralotni na drzewie

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony