Przejdź do treści
Zawody Spadochronowe o Puchar Zatoki Gdańskiej na Celność Lądowania 2022 (fot. Aeroklub Gdański)
Źródło artykułu

Zawody Spadochronowe o Puchar Zatoki Gdańskiej na Celność Lądowania

Aeroklub Gdański zaprasza skoczków spadochronowych do udziału w Zawodach Spadochronowych o Puchar Zatoki Gdańskiej na Celność Lądowania, które zostaną rozegrane w dniach 29-31 lipca 2022 r. na lotnisku Pruszcz Gdański.

Podczas zawodów rozgrywane będą konkurencje:
•  Skoki na celność lądowania- spadochrony klasyczne celnościowe,
•  Skoki na celność lądowania- spadochrony szybkie.

W zawodach mogą uczestniczyć drużyny 3-osobowe i zawodnicy indywidualni. Przy rejestracji należy okazać następujące dokumenty:
a) świadectwo kwalifikacji PJ (min C), licencję USPA (min C), bądź inny dokument poświadczający uprawnienia,
b) ubezpieczenie OC obejmujące skoki spadochronowe,
c) dokumenty sprzętowe.

Każdy zawodnik musi posiadać własny zestaw spadochronowy (główny skrzydło), a spadochron zapasowy powinien być ułożony i zaplombowany przez licencjonowanego układacza.

Skoki wykonywane będą z samolotu Cessna Caravan z wysokości 1000 – 1200 m. Maksymalna ilość kolejek skoków spadochronowych w czasie zawodów wynosi: 6 (jedna kolejka plaża Sopot, Brzeźno ?). Aby uznać zawody za rozegrane musi być przeprowadzone min. 3 kolejki skoków. Będzie możliwość przeprowadzenia skoków treningowych w dniu 29 lipca.

Wpisowe na zawody, których celem jest popularyzacja sportu spadochronowego wynosi: 150 zł. W cenie pamiątkowa koszulka i BBQ party. Cena skoku: 70 zł.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane będą do 22 lipca 2022 na adres: info@aeroklub.gda.pl

Zapraszamy do udziału w zawodach. Więcej informacji na stronie www.aeroklub.gda.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.
lotnictwo GA
Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl znalazła się nowa edycja lotniczych map Polski 2022 według standardów ICAO w skali 1 : 500 000. Komplet składa się z 6 oddzielnych laminowanych arkuszy w podziale geograficznym: Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław,...
lotnictwo GA
19 maja planowane jest czasowe wyłączenie VOR WAR na okres ok. 9 miesięcy. Tego dnia znika z AIP, a w ślad za tym z elektronicznych map w GPS-ach (po aktualizacji) DVOR/DME WAR. Zaraz potem nastąpi jego fizyczne wyłączenie i rozbiórka obiektu.

Nasze strony