Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zamach terrorystyczny i zderzenie samochodu z samolotem na lotnisku – to temat ćwiczeń na lotnisku Radom-Piastów

Samochód osobowy, pędząc z dużą prędkością pasem startowym lotniska, taranuje samolot stojący na pasie. W środku samolotu był pilot i pasażer. W wyniki uderzenia samochód zaczyna się palić, są ranni – to część scenariusza ćwiczeń, jakie przeprowadzone zostały w środę 22 listopada, na lotnisku w Piastowie pod Radomiem.

Kilka jednostek straży pożarnych, karetki pogotowia, wojskowi, policjanci, antyterroryści – te służby pojawiły się rano w środę na terenie lotniska w Piastowie pod Radomiem podczas ćwiczeń, które miały przygotować służby ratunkowe do ewentualnych zagrożeń.

Przygotowaliśmy scenariusz działań ćwiczebnych na naszym lotnisku po to, by sprawdzić, jak możemy zapobiegać ewentualnym zagrożeniom. Musimy być przygotowani nawet na najbardziej niespodziewane sytuacje. W przeprowadzanych ćwiczeniach chodzi tez o koordynację kilku służb, takich jak policja, straż pożarna, czy Wojska Obrony Terytorialnej – mówi Dorota Rajkowska, pełniąca obowiązki dyrektora Aeroklubu Radomskiego.

Podczas ćwiczeń okazało się, że na teren lotniska wdarł się samochód osobowy, który jadąc pasem startowym uderzył z dużą siła w samolot znajdujący się na drodze startowej. W samolocie był pilot i pasażer. W wyniki uderzenia w samolot, samochód zaczął się palić, istniała groźba wybuchu. Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe, by szybko ewakuować poszkodowanych.

Cały artykuł oraz więcej zdjęć z ćwiczeń na stronie echodnia.eu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony