Przejdź do treści

Załoga Bryzy przetransportowała zespół lekarzy transplantologów

Załoga samolotu transportowego M28B Bryza z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej przetransportowała personel medyczny z organem przeznaczonym do przeszczepu. Akcję zrealizowano po trasie Gdynia – Wrocław – Gdynia.

Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie przygotowania transportu medycznego, w ramach "Akcji Serce". Zgodnie z przyjętymi procedurami, wytypowano załogę i samolot transportowo-desantowy M28B Bryza z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach.

O godzinie 20:33 samolot M28B z zespołem lekarzy transplantologów i przeznaczonym do przeszczepu organem wystartował z lotniska macierzystego Oksywie i o godzinie 22:09 wylądował na lotnisku we Wrocławiu. Po lądowaniu lekarze udali się natychmiast do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, gdzie już oczekiwał pacjent.

O godzinie 22:44 załoga rozpoczęła lot powrotny do Trójmiasta i wylądowała na macierzystym lotnisku Oksywie o godzinie 0:55, kończąc akcję.

W 2023 roku załogi z Dowództwa Generalnego RSZ zrealizowały 61 Akcji Serce.

47 akcji zrealizowali lotnicy z 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego:
– 8 Bazy Lotnictwa Transportowego – 35 akcji;
– 33 Baza Lotnictwa Transportowego – 12 akcji;
14 akcji wykonali piloci z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, a dokładnie z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony