World Space Week we Wrocławiu

World Space Week we Wrocławiu (fot. worldspaceweek.pl)

W dniach 5-6.10.2019 r. we Wrocławiu odbędzie się trzecia edycja World Space Week. Jest to największa niekomercyjna impreza w Polsce dla entuzjastów technologii kosmicznych oraz astronomii organizowana przez stowarzyszenie WroSpace.

"World Space Week" czyli Światowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej, to inicjatywa, której celem jest promocja nauki i techniki, a w szczególności zagadnień związanych z podbojem Kosmosu. Wydarzenie to zostało zainicjowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych w roku 1999. Na chwilę obecną jest największym międzynarodowych wydarzeniem kosmicznym o charakterze otwartym. Międzynarodowa inicjatywa popularnonaukowa koordynowana jest przez The World Space Week Association, która funkcjonuje od 1980 roku. Pierwsze oficjalne wydarzenie World Space Week zostało zorganizowane w 2000 roku. Od tego czasu odbywa się cyklicznie każdego roku zmieniając temat przewodni. World Space Week organizowany jest w ponad 120 krajach.

Tematem przewodnim w roku 2019 jest "the Moon - gateway to the Stars" (Księżyc - brama do gwiazd).

Wydarzenie jest skierowane zarówno do profesjonalistów z branży kosmicznej i astronomii jak i szerokiego grona odbiorców.

Najważniejszym elementem imprezy jest konferencja, która odbędzie się 6.10.2019. To Konferencja popularnonaukowa skupiająca się wokół tematyki technologii kosmicznych stosowanych w życiu codziennym, eksploracji kosmosu oraz astrofizyki.

Organizatorzy zaplanowali także cykl 40 warsztatów kosmicznych. To całodniowe warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w których uczestnicy poznawać będą technologie kosmiczne i odkrywać te, które mają taką etymologię.

Zaplanowano też strefy wystaw astronomiczno-kosmicznych, misję balonu stratosferycznego z transmisją na żywo, a także targi firm oraz instytucji z sektora kosmicznego i astronomicznego.

Wśród atrakcji dodatkowych znalazły się seanse filmów z serii "Astronarium" pt."Kosmiczne śmieci", "Europejskie Obserwatorium Południowe", "Komunikacja kwantowa".

Polska Agencja Kosmiczna objęła patronat nad wydarzeniem.

Więcej informacji na stronie: www.worldspaceweek.pl

Źródło: worldspaceweek.pl
comments powered by Disqus