Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 nagrodzone przez Boeinga

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 - widok z góry (fot. Sławek Hesja Krajniewski)

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. uzyskały od firmy Boeing nagrodę za doskonałość jakości prac.

Corocznie Boeing przyznaje nagrodę, by spośród 12 tys. swoich dostawców wyróżnić tych, którzy osiągnęli doskonałą jakość prac.

Przez cały okres wykonywania prac, od października 2018 do września 2019, WZL Nr 2 S.A. utrzymały srebrną klasyfikację jakości za kompleksową działalność i są na najlepszej drodze do uzyskania złotej klasyfikacji za okres, który zakończył się we wrześniu 2020 roku.

Nagroda Doskonałości Jakości Boeinga – Boeing Performance Excellence Award jest corocznym programem, mającym na celu wyróżnienie prac wykonanych na najwyższym poziomie wg pomiaru przeprowadzonego przez dostawcę firmy za pomocą Systemu Mierzenia Jakości Pracy.

Nagroda została przyznana WZL Nr 2 S.A. oraz innym firmom, które osiągają wysokie standardy jakości, konieczne do spełnienia oczekiwań firmy Boeing oraz pozostania konkurencyjnym na światowym rynku.

W tym roku, Boeing wyróżnił 357 dostawców, którzy osiągnęli Złoty lub Srebrny poziom Nagrody Doskonałości Jakości Boeinga.

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 S.A. w Bydgoszczy, które obchodzą w tym roku jubileusz 75-lecia, są jednym z największych zakładów lotniczych w Polsce, należących do elitarnej grupy firm o znaczeniu strategicznym dla gospodarki i obronności Polski. Jest to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo z dużym doświadczeniem w prowadzeniu remontów, modernizacji  i obsługi bojowych samolotów myśliwsko-bombowych, myśliwskich oraz transportowych o znacznym stopniu skomplikowania.

Źródło: Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2
comments powered by Disqus