Przejdź do treści
Pożegnanie z mundurem ppłk pil. Dariusza Stachurskiego (fot. Monika Malarczyk)
Źródło artykułu

Wieloletni lider Zespołu Akrobacyjnego "Orlik" pożegnał się z mundurem

Ponad 28 lat w wojsku i ponad 4300 godzin spędzonych w powietrzu – to bilans służby ppłk pil. Dariusza Stachurskiego. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, od początku swojej służby związany z Radomiem.

Latał na samolotach turbośmigłowych PZL 130 Orlik, przez 20 lat związany był z Zespołem Akrobacyjnym „Orlik” z czego przez 17 lat pełnił w nim funkcję lidera. Posiada mistrzowską klasę pilota wojskowego.

Z zespołem akrobacyjnym "Orlik" podpułkownik pożegnał się w lutym ubiegłego roku przekazując funkcję lidera kapitanowi Michałowi Jabłońskiemu. Od tego czasu latał, ale już tylko jako dowódca eskadry.

Pożegnanie z mundurem ppłk pil. Dariusza Stachurskiego (fot. Monika Malarczyk)

(fot. Monika Malarczyk)

W dniu 31 stycznia br., w Sali Tradycji 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego odbyło się pożegnanie z mundurem ppłk. pil. Dariusza Stachurskiego.

”Czas w Radomiu biegnie bardzo szybko. Szybciej niż w innych miejscach. 28,5 roku temu wstępowałem do tej jednostki jako podchorąży, potem 24 lata służby. Poznałem tutaj wspaniałych ludzi. Gdy zacząłem latać w Radomiu miałem plan, aby zostać dowódcą klucza, ale także marzenia. Moim marzeniem było latanie w Zespole Akrobacyjnym "Orlik", podziwianie świata z góry, ale też spędzenie tysięcy godzin w powietrzu. Wszystko się spełniło. Gdybym mógł to wszystko jeszcze raz przeżyć, to przeżyłbym to z przyjemnością” – powiedział ppłk pil. Dariusz Stachurski.

Pożegnanie z mundurem ppłk pil. Dariusza Stachurskiego (fot. Monika Malarczyk)2

(fot. Monika Malarczyk)

Ppłk. Stachurskiego, zgodnie z ceremoniałem wojskowym żegnał dowódca 42 BLSz płk pil. Maciej Siemiński, koleżanki i koledzy w obecności pocztu sztandarowego. Uroczystość zakończyła się wpisem do księgi pamiątkowej, gratulacjami kolegów i współpracowników oraz wspólną fotografią.

A. Kuna

Pożegnanie z mundurem ppłk pil. Dariusza Stachurskiego (fot. Monika Malarczyk)3

(fot. Monika Malarczyk)

Pożegnanie z mundurem ppłk pil. Dariusza Stachurskiego (fot. Monika Malarczyk)5

(fot. Monika Malarczyk)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony