Przejdź do treści
Warsztaty z budowy i programowania dronów na Politechnice Wrocławskiej (fot. Akademicki Klub Lotniczy PWr)
Źródło artykułu

Warsztaty z budowy i programowania dronów na Politechnice Wrocławskiej

Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Wrocławskiej zaprasza na warsztaty z budowy i programowania dronów, które odbędą się w dniu 24 listopada 2023 r. o godz. 18:00 w Sali 310b. budynku D1.

Akademicki Klub Lotniczy to Międzywydziałowe Koło Naukowe Politechniki Wrocławskiej. Działalność zespołu opiera się głównie na budowie bezzałogowych statków powietrznych wykonujących autonomiczne misje medyczne i udźwigowe. Od 2009 roku członkowie Klubu reprezentują Polskę i Politechnikę Wrocławską na międzynarodowych zawodach, takich jak Air Cargo Challenge oraz SAE Aero Design w Stanach Zjednoczonych. Uczestniczą też w wielu innych konkursach oraz są organizatorami konferencji STOL i zawodów szybowcowych, a także prowadzą szeroko zakrojoną działalność edukacyjną. W przeciągu ostatnich lat zaprojektowali, a następnie wykonali wiele bezzałogowych statków powietrznych.

Teraz serdecznie zapraszają wszystkich studentów oraz uczniów szkół średnich na warsztaty już w najbliższy piątek.

Naukę podstaw budowy i programowania dronów od zera przeprowadzi doświadczony zespół Akademickiego Klubu Lotniczego. Członkowie Klubu chętnie podzielą się z uczestnikami warsztatów swoją wiedzą i doświadczeniem prosto z licznych międzynarodowych zawodów. Z pewnością każdy pasjonat bezzałogowców znajdzie coś dla siebie!

Chętni do wzięcia udziału w warsztatach proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego – LINK.
Liczba miejsc jest ograniczona. Do zobaczenia!

Projekt finansowany z Funduszu Aktywności Studenckiej, organizowany dzięki Wrocławskiemu Centrum Akademickiemu.

Więcej informacji na stronie Akademicki Klub Lotniczy PWr.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony