V Akademicka Konferencja Lotnicza - "Studenci (nie) Tylko o Lotnictwie" za nami
W dniu 12 listopada 2025 w Sali budynku D-20 Politechniki Wrocławskiej odbyła się już V jubileuszowa edycja Akademickiej Konferencji Lotniczej „Studenci (nie)Tylko o Lotnictwie” zorganizowana przez Akademicki Klub Lotniczy PWr. Co roku wydarzenie to gromadzi pasjonatów lotnictwa i kosmonautyki, studentów, doktorantów, pracowników naukowych i przedstawicieli przedsiębiorstw z całej Polski.
W jego trakcie prelegenci wygłaszają krótkie 20 minutowe referaty, w których dzielą się ze słuchaczami wynikami swoich prac naukowych, badawczych i przeglądowych. Dzięki temu konferencja jest nie tylko idealną okazją do integracji środowiska lotniczego, lecz również szansą dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z szeroko pojętym lotnictwem na poszerzenie swojej wiedzy i spróbowanie swoich sił przed publicznością, stawiając pierwsze kroki w sferze publikacji i wystąpień.
Na tegorocznej edycji wystąpiło 21 prelegentów poruszając bardzo szeroki zakres tematów – każdy mógł więc znaleźć coś dla siebie. Uczestnicy mieli okazję posłuchać interesujących wystąpień między innymi o:
• najnowszych badaniach naukowych,
• dronach i systemach bezzałogowych,
• doświadczeniach lotniczych,
• projektach studenckich,
• działaniu branży lotniczej.
Przedstawiciele Akademickiego Klubu Lotniczego także przygotowali prelekcje podsumowujące inicjatywy koła z ostatniego roku oraz wyniki osiągnięte w zawodach.
Podczas przerw uczestnicy wydarzenia mieli również możliwość nawiązania kontaktów z prelegentami, kołami naukowymi na ich stanowiskach, a także firmami z branży.
Obecni byli przedstawiciele Collins Aerospace (RTX Corporation) i Pratt & Whitney – dwóch międzynarodowych liderów branży lotniczej, Flytronic nalężący do WB Group produkujący bezzałogowce Warmate i Fly Eye dla polskiego wojska, WAMS Ryanair zajmujący się obsługą techniczną samolotów pasażerskich oraz SatRev tworzący satelity. Konferencja po raz kolejny potwierdziła swoją funkcje jako przestrzeń wymiany doświadczeń i rozmów nad realiami branży lotniczej i kierunkami jej rozwoju.
Następna edycja planowana jest na listopad przyszłego roku.
Komentarze