Przejdź do treści
Źródło artykułu

UPS wprowadza B744 na trasę do Warszawy

Firma UPS zwiększa ładowność między Warszawą a Hongkongiem wprowadzając większy samolot – Boeing 747-400. Ekspansja jest częścią ciągłej, inteligentnej transformacji globalnej sieci logistycznej UPS, która każdego dnia transportuje trzy procent światowego PKB.

“Polska gospodarka jest silna i dynamicznie się rozwija, a eksport odgrywa w niej znaczącą rolę. W ubiegłym roku wartość eksportu UPS w naszym kraju wzrosła o ponad 30%” – powiedział Piotr Sitarek, dyrektor generalny UPS Polska. “Hongkong jest atrakcyjnym rynkiem dla polskich firm poszukujących możliwości handlu transgranicznego. W latach 2010-2017 wartość eksportu na tenże rynek zwiększyła się niemal czterokrotnie.  Wprowadzenie nowego samolotu zapewniającego o 25% większą ładowność znacznie poprawia połączenie między Polską a Hongkongiem. UPS stara się wspierać rozwój swoich klientów, którzy zajmują się handlem odzieżą, towarami konsumpcyjnymi, czy też tych z branży zaawansowanych technologii i produkcji przemysłowej, umożliwiając wejście na nowe rynki.”

Połączenie między Warszawą i Hongkongiem jest częścią większej, międzynarodowej siatki. Trasa Europa-Azja rozpoczyna i kończy się w europejskim centrum lotniczym UPS w Kolonii w Niemczech. Po przybyciu do Hongkongu, samolot zostaje załadowany przesyłkami na Bliski Wschód i Europę, a następnie wraca do Kolonii przez Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Boeing 747-400 ma o prawie 25% większą ładowność w porównaniu do samolotu MD-11, który do tej pory obsługiwał to połączenie. Nowa, większa maszyna znacząco poprawi ładowność połączenia między Europą a Azją. Samolot będzie latał 4 razy w tygodniu.


B747 na warszawskim lotnisku (fot. UPS)

Zwiększenie ładowności samolotu jest wynikiem strategicznych inwestycji UPS, które mają na celu zwiększenie globalnej przepustowości operacji lotniczych. UPS dodaje do swojej floty łącznie 40 dodatkowych samolotów, w tym 28 maszyn Boeing 747-8.Nowe samoloty cargo zwiększą całkowity międzykontynentalny wolumen UPS o ponad 10%.

Zmiana samolotu na tej trasie jest częścią planu UPS zakładającego inwestycję 2 miliardów dolarów w rozwój infrastruktury w Europie. UPS przechodzi aktualnie największy proces zmian od dziesięcioleci. Firma odpowiednio lokuje swoje środki i realizuje inwestycje przynoszące korzyści strategiczne i długoterminowy zwrot dla akcjonariuszy. Na początku 2017 roku, UPS ogłosił plany ulepszenia światowej sieci logistycznej, które zakładają zwiększenie efektywności i ładowności za pomocą nowoczesnych procesów, technologii informacyjnej i automatyzacji.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony