Przejdź do treści
uLotne Rozmowy (fot. ulotnerozmowy.pl)
Źródło artykułu

"uLotne Rozmowy" z Patrykiem Sandachem

Od lipca 2020 r. Konrad Stasiczak – pasjonat lotnictwa prowadzi ciekawy podcast: "uLotne Rozmowy".

Jego gośćmi są nie tylko piloci, ale również ludzie związani z lotnictwem, dla których jest ono największą pasją, a często sposobem na życie. Pasjonaci. To słowo najtrafniej definiuje ludzi, którzy są rozmówcami Konrada Stasiczaka.

Niedawno Konrad Stasiczak przeprowadził rozmowę z kolejnym gościem. To specjalny odcinek "uLotnych Rozmów", dlatego że wyjątkowa sytuacja w Polsce. Można powiedzieć, że na skalę europejską, jak nie światową. Gościem odcinka specjalnego był Patryk Sandach, który zorganizował i był członkiem ekipy, która zorganizowała dosyć wyjątkowe wydarzenie. Związane jest to z premierą filmu Top Gun 2 Maverick.

Patryk Sandach po obejrzeniu Top Gun 2 Maverick postanowił wykonać misję z filmu. Do swojego pomysłu przekonał pilota Iskry Piotra Maciejewskiego z Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła, który zabrał Patryka na pokład cywilnej, odrestaurowanej wersji polskiego myśliwca.

Film z tej misji nagrywano na lotnisku w Mielcu. Odwzorowania scen z kinowego hitu dokonano w kilku lotach na 50-letnich, polskich, cywilnych odrzutowcach TS-11 Iskra. W formacji i osobno polskie Iskry leciały z prędkościami od 400 do 650 km/h.

Posłuchajcie jak Patryk Sandach, który zainicjował to wydarzenie, o nim opowiada.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony