Przejdź do treści
uLotne Rozmowy - seria 2 (fot. uLotne Rozmowy)
Źródło artykułu

"uLotne Rozmowy" w Łazarski Aviation Academy z Dominikiem Pundą – cz. 3

W dniu 20 czerwca br. Konrad Stasiczak – pasjonat lotnictwa, który od lipca 2020 r. prowadzi ciekawy podcast: "uLotne Rozmowy", zamieścił trzeci odcinek drugiej serii podcastu.

Przypomnijmy, że jego gośćmi są nie tylko piloci, ale również ludzie związani z lotnictwem, dla których jest ono największą pasją, a często sposobem na życie. Pasjonaci. To słowo najtrafniej definiuje ludzi, którzy są rozmówcami Konrada Stasiczaka.

Gościem trzeciego odcinka drugiej serii "uLotnych Rozmów", nagranego w studiu Łazarski Aviation Academy w ramach projektu Łazarski Aviation Academy ON AIR, był pilot, który jest doskonale znany w środowisku lotniczym. A ci, którzy jeszcze go nie znają, jeszcze nie mieli okazji do poznać, mogli posłuchać i poznać jego historię.

Dominik Punda, bo o nim mowa, jest wychowankiem Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. To pilot, który lata w jednej z popularnych linii lotniczych – kapitan A320/A321 Wizz Air. Tyle na co dzień. Po godzinach także lata, ale na zupełnie innym poziomie. Otrzymuje także specjalne zlecenia na dostarczenie małych samolotów z Ameryki do Europy. Małe samoloty najczęściej są dziś wykorzystywane do krótkich lotów krajoznawczych. Mało kto zdecydowałby się na pokonanie oceanu w tak małym samolocie. Dominik Punda, pilot od zadań specjalnych, udowadnia jednak, że mimo trudności, jest to możliwe.

Dominik Punda w hangarze z samolotami w tle (fot. Aeroklub Ziemi Lubuskiej)

(fot. Aeroklub Ziemi Lubuskiej)

W trzeciej części podcastu nagranej 20 czerwca Dominik opowiadał o tym najbardziej spektakularnym i najfajniejszym lataniu w karierze, czyli o lataniu jako pilot Ferry. Jak mówi dominik takie latanie to mnóstwo przygód, a to imponuje sporej części ludzi, którzy lubią awiację. A wszystko zaczęło sięod ksiżki "Los jest myśliwym". Pierwszy lot przez Atlantyk Sominik wykonał  w 2008 roku lecąc samolotem Cirrus. Wspomina transfer samolotu z Australii do polski z 2017 roku. W rozmowie również o tym jakie warunki musi spełnić pilot, żeby móc w ogóle zacząć myśleć o wykonywaniu takich lotów. Opowiada też o przygotowaniachso takiego lotu. O czym jeszcze mówił Dominik w rozmowie z Konradem Stasiczakiem?

Zapraszamy na trzecią część rozmowy z Dominikiem Pundą:

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony