Przejdź do treści
Źródło artykułu

"uLotne Rozmowy" w Łazarski Aviation Academy z Dominikiem Pundą

Od lipca 2020 r. Konrad Stasiczak – pasjonat lotnictwa prowadzi ciekawy podcast: "uLotne Rozmowy". Jego gośćmi są nie tylko piloci, ale również ludzie związani z lotnictwem, dla których jest ono największą pasją, a często sposobem na życie. Pasjonaci. To słowo najtrafniej definiuje ludzi, którzy są rozmówcami Konrada Stasiczaka.

Minęło sporo czasu od zakończenia pierwszej serii. Konrad Stasiczak dostał od słuchaczy mnóstwo e-maili i prywatnych wiadomości, żeby wznowić nagrania.

Na szczęśćie udało się. Rozpoczynamy współpracę z Łazarski Aviation Academy i od dziś będziemy nagrywali odcinki właśnie tutaj na Uczelni. Będą też materiały plenerowe z pokazów, z imprez lotniczych – zapowiada Konrad Stasiczak.

Gościem pierwszego odcinka drugiej serii "uLotnych Rozmów", nagranego w studiu Łazarski Aviation Academy w ramach projektu Łazarski Aviation Academy ON AIR, był pilot, który jest doskonale znany w środowisku lotniczym. A ci, którzy jeszcze go nie znają, jeszcze nie mieli okazji do poznać, mogą posłuchać i poznać jego historię.

(fot. Aeroklub Ziemi Lubuskiej)

Dominik Punda, bo o nim mowa, jest wychowankiem Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. To pilot, który lata w jednej z popularnych linii lotniczych – kapitan A320/A321 Wizz Air. Tyle na co dzień. Po godzinach także lata, ale na zupełnie innym poziomie. Otrzymuje także specjalne zlecenia na dostarczenie małych samolotów z Ameryki do Europy. Małe samoloty najczęściej są dziś wykorzystywane do krótkich lotów krajoznawczych. Mało kto zdecydowałby się na pokonanie oceanu w tak małym samolocie. Dominik Punda, pilot od zadań specjalnych, udowadnia jednak, że mimo trudności, jest to możliwe.

Dominik opowiedział o tym jak rozpoczęła się jego przygoda z lataniem, jak budował nalot i na jakich samolotach. Opowiedział o swoim pierwszym samodzielnym locie. Zdradził jakie samoloty kręcą go najbardziej i dlaczego pominmo to nie zrobi na nie uprawnień. Mówił też o tym wartości wiedzy uzyskanej z nauki lotu szybowcem, a także o lataniu podczas "akcji lisy".

Zapraszamy na rozmowę z Dominikiem Pundą:

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony