Przejdź do treści
Źródło artykułu

"uLotne Rozmowy" w Łazarski Aviation Academy z Dominikiem Pundą – cz. 2

W dniu 10 marca br. Konrad Stasiczak – pasjonat lotnictwa, który od lipca 2020 r. prowadzi ciekawy podcast: "uLotne Rozmowy", zamieścił po kilkumiesięcznej przerwie pierwszy odcinek drugiej serii podcastu.

Przypomnijmy, że jego gośćmi są nie tylko piloci, ale również ludzie związani z lotnictwem, dla których jest ono największą pasją, a często sposobem na życie. Pasjonaci. To słowo najtrafniej definiuje ludzi, którzy są rozmówcami Konrada Stasiczaka.

Gościem pierwszego odcinka drugiej serii "uLotnych Rozmów", nagranego w studiu Łazarski Aviation Academy w ramach projektu Łazarski Aviation Academy ON AIR, był pilot, który jest doskonale znany w środowisku lotniczym. A ci, którzy jeszcze go nie znają, jeszcze nie mieli okazji do poznać, mogli posłuchać i poznać jego historię.

Dominik Punda, bo o nim mowa, jest wychowankiem Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. To pilot, który lata w jednej z popularnych linii lotniczych – kapitan A320/A321 Wizz Air. Tyle na co dzień. Po godzinach także lata, ale na zupełnie innym poziomie. Otrzymuje także specjalne zlecenia na dostarczenie małych samolotów z Ameryki do Europy. Małe samoloty najczęściej są dziś wykorzystywane do krótkich lotów krajoznawczych. Mało kto zdecydowałby się na pokonanie oceanu w tak małym samolocie. Dominik Punda, pilot od zadań specjalnych, udowadnia jednak, że mimo trudności, jest to możliwe.

(fot. Aeroklub Ziemi Lubuskiej)

W drugiej części podcastu nagranej 17 marca Dominik opowiadał o większych samolotach, o lataniu liniowym – jak to się zaczęło i która linia była jego pierwszą, a także jaki samolot. Dowiecie się też ile czasu potrzebował, by zostać kapitanem. Opowiedział o locie samolotem Saab, który zapamiętał najbardziej. Z rozmowy dowiecie się, dlaczego Dominik ceni pilotów, którzy wcześniej latali samolotami z napędem turbośmigłowym. Zwrócił uwagę, że warto uczyć się na cudzych błędach, i że człowiek uczy się przez całe życie. Opowiedział też o swojej karierze w liniach lotniczych Wizz Air, o szczególnych sytuacjach, o wartości polskiego pilota. Dowiecie się też jakich ciekawych pasażerów spotkał kapitan.

Zapraszamy na drugą część rozmowy z Dominikiem Pundą:

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony