Przejdź do treści
Źródło artykułu

ULC wydał zezwolenie dla lotniska w Radomiu

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Grzegorz Kruszyński wydał zezwolenie na założenie lotniska cywilnego użytku publicznego w Radomiu.

Planuje się, że radomskie lotnisko będzie posiadało drogę startową o nawierzchni sztucznej o długości 1795 m i szerokości 60 m. Przeznaczone będzie dla samolotów i  śmigłowców z nieprzyrządowym podejściem do lądowania. Utworzone będzie na na  bazie istniejącego lotniska wojskowego Radom-Sadków. Funkcję zarządzającego lotniskiem cywilnym użytku publicznego Radom - Sadków pełnić będzie podmiot gospodarczy - Port Lotniczy „RADOM” S.A.

Wniosek o zezwolenie na założenie lotniska został złożony do Urzędu Lotnictwa Cywilnego w czerwcu br. Dołączono do niego wymagane prawem dokumenty, w tym m.in.:
1)    wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu lotniska oraz obszarów go otaczających, znajdujących się w strefie jego oddziaływania, odpis decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego albo odpis decyzji o warunkach zagospodarowania terenu;
2)    program wykorzystania lotniska;
3)    prognozę i plan organizacji ruchu lotniczego na lotnisku i w jego rejonie ze wskazaniem sposobów uniknięcia kolizji z ruchem prowadzonym z istniejących już sąsiednich lotnisk;
4)     projekt zagospodarowania terenu lotniska;
5)     projekt programu ochrony lotniska;
6)    dokumenty stwierdzające prawo dysponowania nieruchomością na cele budowy lotniska;
7)     mapę z naniesionymi ograniczeniami wysokości zabudowy na lotnisku i w jego otoczeniu, z uwzględnieniem istniejących przeszkód lotniczych.

Po dokonaniu analizy formalnej oraz merytorycznej złożonego wniosku Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego uznał, iż jest on kompletny i zgodny z wymogami określonymi w ustawie Prawo lotnicze.

Aby lotnisko w Radomiu mogło rozpocząć działalność musi jeszcze uzyskać od Urzędu Lotnictwa Cywilnego certyfikat oraz zezwolenie na zarządzanie lotniskiem.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony