Przejdź do treści
Źródło artykułu

Szybowce wróciły do Mielca

Po wielomiesięcznej przerwie na mieleckie lotnisko wraca szybownictwo. Sezon 2023 rozpoczęła w Mielcu Polska Fundacja Lotnicza, przy wsparciu Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła.

Obecność amerykańskich żołnierzy na lotnisku EPML Mielec częściowo ograniczyła ruch szybowców. W 2023 roku jednak znów pasjonaci tego sportu będą korzystali z lotniska w Mielcu. Pierwszy lot odbył się w minioną sobotę.

- W sobotę przebazowaliśmy do Mielca dwumiejscowy szybowiec Twin Astir. Zrealizowaliśmy hol za samolotem z Krosna. Latamy w Mielcu, z pasa trawiastego tuż obok bazy wojskowej.  Dzięki współpracy z Fundacją Lotniczą Biało-Czerwone Skrzydła mamy w dyspozycji polski samolot PZL 101 Gawron, który te manewry nam ułatwił – powiedział portalowi hej.mielec.pl Jakub Cena, prezes Polskiej Fundacji Lotniczej, która to zainaugurowała szybowcowy sezon 2023 w Mielcu.

- W niedzielę nasi instruktorzy i piloci zrealizowali loty w ramach kontroli techniki pilotażu- relacjonuje Cena. Powrót szybownictwa do Mielca wzbudził spore zainteresowanie pasjonatów lotnictwa.

Spotkaliśmy się ze sporą życzliwością ze strony przypadkowych osób, co pokazuje jak bliskie naszemu miastu są dalej szybowce – dodaje Jakub Cena.

Czytaj całość artykułu na stronie www.hej.mielec.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony