Przejdź do treści
Źródło artykułu

Rząd blisko przedłużenia leasingu Embraerów PLL LOT

Umowa leasingu przez rząd dwóch Embraerów 175 od Polskich Linii Lotniczych LOT wygasa wraz z końcem września, lecz – jak dowiedział się Rynek Lotniczy – najprawdopodobniej wykorzystana zostanie opcja prolongaty umowy o kolejny rok.

Katastrofa rządowego samolotu pod Smoleńskiem oznaczała konieczność szybkiego pozyskania samolotu do przewozu najważniejszych w Polsce osób. Ówczesny rząd zdecydował się na wyczarterowanie od Polskich Linii Lotniczych LOT dwóch Embraerów. Są to 82-miejscowe E175 (SP-LIG i SP-LIH).

Wąskokadłubowe samoloty brazylijskiej produkcji, które pomalowane są w narodowe barwy, do dziś wykonują rejsy na potrzeby rządu. 30 września br. wygasa obecna umowa na dzierżawę dwóch samolotów, lecz z naszych informacji wynika, że jeden z zapisów pozwala na prolongatę obowiązywania umowy o kolejny rok, i na ten krok zdecyduje się rząd Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzierżawa samolotów od LOT-u odbywa się na zasadach komercyjnych, a warunki finansowe uzależnione są od stopnia wykorzystania Embraerów. Oprócz opłaty stałej rząd płaci dodatkową opłatę za wykonane operacje lotnicze.

Cały artykuł czytaj na stronie: https://rynek-lotniczy.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony