Szukają lokalizacji na targi rolnicze. Kandydatem lotnisko w Gryźlinach

Lądowisko Gryźliny, fot. lotniska.dlapilota.pl

Trwają poszukiwania lokalizacji dla wystawy zwierząt hodowlanych i targów rolniczych. Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i przedstawiciele organizacji rolniczych starają się by impreza odbyła się na lądowisku w Gryźlinach.

Lądowisko w Gryźlinach prawdopodobnie będzie lokalizacją targów rolnych z wystawą zwierząt Hodowlanych. Na dużej powierzchni przy wykorzystaniu infrastruktury Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego miałby powstać ring wystawowy, strefy dla wystawców i hodowców, a także miejsce gdzie przedstawiciele branży rolniczej będą wymieniać doświadczenia i omawiać najnowsze trendy w rolnictwie.

- Chcemy mieć tereny, a tereny w Gryźlinach są bardzo atrakcyjne ze względu na położenie przy drodze ekspresowej i blisko Olsztyna. Jest również możliwość przeniesienia naszych targów wiosennych i jesiennych, które odbywały się u nas w ośrodku – wyjaśnia Damian Godziński, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie. Do niedawna impreza odbywała się w hali Ostródzie. Obecnie ta lokalizacja nie jest już aktualna. Naprzeciw oczekiwaniom hodowców wychodzi Starostwo Powiatowe w Olsztynie.

- Mamy miejsce, które nadaje się do takich wystaw, i jest przestrzenią bardzo dużą, w pięknym zielonym otoczeniu – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Perspektywa organizacji Targów Rolnych połączonych z Wystawą Zwierząt Hodowlanych przesuwa się ze względu na pandemię koronawirusa i obostrzenia sanitarne. Do października powinna zapaść ostateczna decyzja, co do lokalizacji wydarzenia. Z powodu sytuacji pandemicznej Wystawa Zwierząt Hodowlanych najwcześniej odbędzie się jesienią przyszłego roku.

Źródło: TVP
comments powered by Disqus