Przejdź do treści
Źródło artykułu

Swoje centrum serwisowe na wrocławskim lotnisku rozbuduje irlandzki przewoźnik tworząc nowe miejsca pracy

Nowy hangar i ponad 200 miejsc pracy dla inżynierów i mechaników. Linie lotnicze Ryanair ogłosiły rozbudowę swojej bazy serwisowej we Wrocławiu. To największa inwestycja przewoźnika w Polsce. Jej wartość to 25 mln euro.

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły rozbudowę zaplecza obsługi technicznej samolotów we Wrocławiu. W ramach inwestycji powstanie nowy 2-stanowiskowy hangar o powierzchni 8 200 mkw. Budowa ruszy już w przyszłym tygodniu i zakończy się w sierpniu 2023 roku. Do tej pory w bazie technicznej Wrocław Aircraft Maintenance Services (w skrócie WAMS), gdzie zatrudnionych jest 300 osób, przeprowadzono kompleksowe przeglądy aż 335 samolotów. We Wrocławiu działa też centrum IT Ryanair – Travel Labs Poland, gdzie powstają aplikacje mobilne przewoźnika dla pasażerów.

To dla nas jedno z najważniejszych miast w Europie pod względem rozwoju. To tu powstało pierwsze w Polsce i trzecie w Europie centrum obsługi technicznej samolotów. To we Wrocławiu bazują nasze trzy samoloty, których łączna wartość to ponad 300 milionów dolarów. Tu mamy nasze centrum IT. I to właśnie tutaj będziemy rozbudowywać naszą bazę, która pozwoli podwoić liczbę serwisowanych samolotów – mówi Michael O'Leary, dyrektor generalny linii lotniczych Ryanair. 

Dodaje także: – Inwestycja o wartości 25 milionów euro jeszcze bardziej podkreśla zaangażowanie Ryanair w najwyższe standardy operacji lotniczych i obsługi technicznej, a także w przewodzenie procesowi odbudowy ruchu i zatrudnienia w Polsce po COVID.

Nowa inwestycja realizowana przez przewoźnika to również nowe miejsca pracy. Dzięki rozbudowie zaplecza technicznego we Wrocławiu powstanie ponad 200 stanowisk dla wysoko wykwalifikowanych inżynierów, mechaników i personelu pomocniczego. Kadry przewoźnik chce szukać głównie na Politechnice Wrocławskiej czy w Lotniczych Zakładach Naukowych we Wrocławiu. Łącznie do 2024 roku Ryanair będzie zatrudniał we Wrocławiu ponad 500 osób.

Baza Ryanaira we Wrocławiu (fot. WAMS)

Ogłoszenie rozbudowy bazy w Porcie Lotniczym Wrocław to efekt naszej wieloletniej i owocnej współpracy. To również wielki sukces miasta Wrocław, bo takie decyzje pokazują, że Ryanair czuje się tu dobrze i chce rozwijać swoją infrastrukturę oraz poszerzać ofertę połączeń – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. 

Dodaje również, że decyzja o rozbudowie pozytywnie wpłynie na cały region. – Ta inwestycja to nie tylko ugruntowanie pozycji linii Ryanair we Wrocławiu, ale przede wszystkim potężny zastrzyk nowych stanowisk na rynku pracy. Wielką pracę w koordynacji tego procesu wykazała Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Dolnoślązacy zyskają na rozbudowie bazy podwójnie – jako pasażerowie lotniska i jako przyszli pracownicy.

Michael O'Leary: – Ta inwestycja to kontynuacja naszego 10-letniego rozwoju. Jesteśmy bardzo wdzięczni partnerom we Wrocławiu, którzy wiele lat temu, bardzo przewidująco, zabezpieczyli nam odpowiednio duże tereny i stworzyli możliwości do takich wzrostów.

Ryanair  ogłasza nowy rozkład lotów

Linie lotniczego Ryanair ogłosiły również rozkład na sezon zimowy. W nowej siatce lotów z Wrocławia znajdzie się 26 połączeń tego przewoźnika do 10 krajów. Samoloty linii Ryanair będą realizowały ponad 70 lotów tygodniowo. Trwają jeszcze rozmowy, w wyniku których ta rozbudowana siatka połączeń może zostać jeszcze wzbogacona o kolejne kierunki i dodatkowe rotacje samolotów. Dodatkowo linie lotnicze przygotowały specjalną promocję dla pasażerów. Od 8 września podróżni lecący z Wrocławia mogą zarezerwować bilety w atrakcyjnej cenie już od 99 zł na loty w terminach od października 2022 do stycznia 2023. W puli jest 100 tys. biletów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony