Przejdź do treści
I Światowy Zlot Śmigłowców w Płocku (fot. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej)
Źródło artykułu

Światowy Zlot Śmigłowców w Płocku nominowany do nagrody Wydarzenia Roku 2023

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej poinformował, że I Światowy Zlot Śmigłowców w Płocku nominowany został przez Kapitułę Tygodnika Płockiego do nagrody Wydarzenia Roku 2023 w 17. edycji Plebiscytu "Z Tumskiego Wzgórza" w kategorii "Sport, rekreacja turystyka".

I Światowy Zlot Śmigłowców odbył się na lotnisku płockiego Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w sobotę 12 sierpnia 2023 r. Były pokazy umiejętności pilotów. Organizatorzy pochwalili się wówczas, że pobili rekord ilości różnych typów śmigłowców jednocześnie w jednym miejscu. Do Płocka śmigłowce przyleciały z najróżniejszych stron. Były śmigłowce cywilne i śmigłowce Polskiej Armii. Były śmigłowce z Czech, Dani czy Niemiec.

W trakcie imprezy wyłoniono kandydatów do Śmigłowcowej Kadry Narodowej. Była to impreza służąca celom sportowym, a także promocji lotnictwa śmigłowcowego. Niesamowite widowisko, przyciągnęło na płytę lotniska wielu fanów lotnictwa. Impreza zorganizowana została pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Lotniczej – Federation Aeronautique Internationale (FAI). Nominowani: Marcin Buła, dyrektor Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w Płocku, Serafina Ogończyk-Mąkowska – międzynarodowy śmigłowcowy sędzia sportowy, członkini Polskiej Śmigłowcowej Kadry Narodowej.

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej prosi o Wasze głosy.

Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści SRT.1 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

Więcej informacji nt. plebiscytu na stronie: tp.com.pl/artykul/17-edycja-plebiscytu/1528854

I Światowy Zlot Śmigłowców w Płocku (fot. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej)2
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony