Studia z pilotażu na Uczelni Łazarskiego

Kokpit samolotu pasażerskiego

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie otwiera studia z pilotażu połączone z prawem lotniczym – "Aviation Law and Professional Pilot Licence".

Zajęcia odbywają się w języku angielskim. Są to 3-letnie studia licencjackie. Dzięki solidnym podstawom prawa lotniczego absolwenci przygotują się nie tylko do wykonywania zawodu pilota, ale także do pracy w organach i instytucjach lotnictwa cywilnego. Firma Boeing przewiduje, że do 2037 roku potrzebnych będzie ponad 635 tysięcy nowych pilotów, w tym w samej tylko Europie ponad 146 tysięcy.

Zawód pilota wymaga ogromnej wiedzy teoretycznej, dlatego podczas zajęć nauczane będą poza przedmiotami z prawa lotniczego międzynarodowego, europejskiego i krajowego m.in. procedury kontroli ruchu lotniczego, ogólna wiedza o samolocie, meteorologia, planowaniae wykonywanie i monitorowanie lotu, nawigacja, procedury operacyjne, łączność, zasady lotu.

Po ukończeniu studiów będzie można rozpocząć karierę na międzynarodowym rynku przewozów lotniczych, w liniach lotniczych na całym świecie m.in. jako Pierwszy Oficer czy Compliance Officer.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.recruitment.lazarski.pl

Źródło: Uczelnia Łazarskiego
comments powered by Disqus