Przejdź do treści
Źródło artykułu

SKYWAYRUN – bieg po pasie startowym lotniska 31. BLT

Trwają zapisy na kolejną już edycję Biegu z cyklu Skywayrun. Uczestnicy będą mieli możliwość biegać, po pasie startowym lotniska 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu. To jedyna okazja w Polsce, aby zasmakować trasy, na której na co dzień startują samoloty wojskowe F-16!

Ten na co dzień nie dostępny obiekt wojskowy, na jeden dzień zamieni się w arenę zmagań zarówno biegaczy jak i fanów awiacji. Poznański Skywayrun odbędzie się 8.09.2018 r., tradycyjnie w sobotę.

Organizatorzy przygotowali bieg na dystansie 5 km. Bieg rozegra się na terenie Lotniska 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu przy ulicy Silniki 1. Trasa  zostanie  wyznaczona  na terenie lotniska (trasa biegu jest tak zaplanowana, aby prowadziła głównym pasem startowym, trasa może ulec zmianie ze względu na brak możliwości technicznych niezależnych od organizatora), informacje na temat trasy i plan zostaną opublikowane najpóźniej 10 dni przed biegiem na stronie internetowej www.skywayrun.pl  Limit czasu dla każdego zawodnika to 50 minut.

Aby wziąć udział w imprezie konieczne jest ukończenie 15 roku życia. W biegu może wziąć udział maksymalnie 1000 osób. Organizator pozostawia 100 pakietów do własnej dyspozycji. Pakiet obejmuje:
• Koszulkę techniczną,
• pamiątkowy medal na mecie (po przebiegnięciu całego dystansu),
• numer startowy/agrafki,
• napój regeneracyjny lub woda,
• chip do pomiaru czasu,
• niespodzianki w miarę pozyskanych partnerów.

5 lipca organizatorzy biegu zaprezentowali oficjalnie projekt medalu Skywayrun Poznań Krzesiny. – Wyjątkowa impreza to i wyjątkowy medal – mówią organizatorzy.


Projekt medalu Skywayrun Poznań Krzesiny

Trwają zapisy na poznański bieg z cyklu Skywayrun. Cena pakietu w biegu na 5 km wynosi 69 zł. Na chwilę obecną zostało jeszcze 362 pakiety startowe. Lista startowa będzie otwarta do wyczerpania limitu miejsc, ale nie później niż do 3.09.2018 r. Zapisy w dniu biegu nie będą prowadzone.

Biuro zawodów znajdować się będzie na terenie Lotniska w Poznaniu ul. Silniki 1 i będzie czynne w dniu 8.09.2018 r. w godzinach 10:00-20:00. Osoby odbierające pakiet startowy w dniu biegu, proszone są o stawienie się w biurze zawodów na minimum 2 godziny przed startem. Ze względu na specyfikę miejsca, oraz weryfikację osób wchodzących na teren wojskowy czas odbioru pakietu może się wydłużyć.

Celem imprezy jest upowszechnianie biegania jako sposobu na aktywny wypoczynek, integracja środowiska biegaczy w strukturach cywilnych i wojskowych, promocja 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego, upamiętnienie 100-lecia Lotnictwa Polskiego oraz upamiętnienie święta 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Na początku lipca organizatorzy zdradzili pomysł na zupełnie nową edycję biegu. – Wiemy że lato dopiero się zaczęło, ale co byście powiedzieli na SKYWAYRUN WINTER na jakimś ciekawym niedostępnym lotnisku jeszcze w tym roku – zapytali organizatorzy na Facebooku.

Więcej szczegółowych informacji w Regulaminie, na stronie www.skywayrun.pl, na Facebooku oraz na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony