Siły Powietrzne znów zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

WOŚP/Siły Powietrzne (logo)

XXI Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia. Pieniądze zebrane podczas kwest, loterii i licytacji w połowie sfinansują wsparcie terapii noworodków i niemowlaków i w połowie wyposażenie szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Wśród kwestujących i grających dla WOŚP będą żołnierze i pracownicy Sił Powietrznych. Do aukcji lokalnych i ogólnopolskich lotnicy wystawiają gadżety i atrakcje lotnicze: od pamiątkowych ryngrafów i modeli samolotów, przez bilety na pokazy AIR SHOW -2013 i skok spadochronowy w tandemie z instruktorem, po lot w symulatorze, śmigłowcu lub samolocie. W wielu przypadkach na aukcje wystawione są przedmioty cenne dla kolekcjonerów, niekiedy nie do zdobycia w inny sposób. Grajcie z nami dla WOŚP!

Generał broni pilot Lech Majewski, dowódca Sił Powietrznych, podarował na ogólnopolską aukcję dwa zaproszenia na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW-2013, do sektora VIP, ramkę przedstawiającą samoloty Sił Powietrznych na tle panoramy Warszawy, metalowy oraz szklany, wygrawerowany laserowo, model samolotu F-16 oraz medal (coin) Dowódcy Sił Powietrznych.

Dowódca 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego wystawia na licytację lot trenażerem Su-22 oraz zwiedzanie tej jednostki, mieszczącej się w Świdwinie.

Dowódca 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku oferuje na licytacji ryngraf 22. BLT oraz zwiedzanie bazy dla kilku osób.

Dowódca 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego do licytacji ogólnopolskiej zgłosił aukcję „Zostań pilotem MiG-29”, obejmującą zwiedzanie lotniska w Mińsku Mazowieckim i lot w kabinie treningowo-symulacyjnej MiG-29. Na innej aukcji znajdzie się fotografia samolotu MiG-29 z autografami pilotów oraz zestawem gadżetów lotniczych.

„Dzień z życia pilota F-16” przeżyją zwycięzcy aukcji zaoferowanych przez dowódców 31.Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach oraz 32.Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Wizyta w bazie C-130 – największego samolotu Sił Powietrznych czeka na licytujących z nami w aukcji dowódcy 33. Bazy Lotnictwa Transportowego, a niezwykły lot taktyczny samolotem CASA C-295M wykona uczestnik „z największym sercem” aukcji dowódcy 8. Bazy Lotnictwa Transportowego.

Jak to jest wykonywać pokazy lotnicze przed stutysięczną publicznością dowie się zwycięzca aukcji „Zapoznaj się z tajnikami pracy Zespołu Akrobacyjnego Biało-Czerwone ISKRY” oferowanej przez dowódcę 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Dowódca 41. BLSz umożliwi również wykonanie misji na śmigłowcowu SW-4 Puszczyk.

Skok spadochronowy w tandemie z wojskowego samolotu CASA C-295M wykonają zwycięzcy aukcji Komendanta Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego w Poznaniu.

Komendant Centralnego Poligonu Sił Powietrznych wystawił na licytację zaproszenie do obserwowania finału największego ćwiczenia Sił Powietrznych w tym roku „Orzeł 2013”. Odbędzie się ono we wrześniu na niedostępnym dla cywili poligonie, jego częścią będą widowiskowe strzelania przeciwlotniczych zestawów rakietowych S-125 Newa S.C.

Dowódca 1. Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie) zaoferuje na aukcji możliwość organizacji wyjątkowej sesji fotograficznej – para nowożeńców w towarzystwie świadków będzie mogła w bazie lotniczej zorganizować sobie plener zdjęciowy ze śmigłowcem 1 GPR.

W kolejnej edycji Finału WOŚP aukcje Sił Powietrznych prowadzone będą już od pierwszego tygodnia 2013 roku na portalu www.aukcje.wosp.org.pl (przygotowanym przez serwis Allegro.pl). Tam też znajdą się szczegółowe warunki udziału w poszczególnych licytacjach. Serdecznie zachęcamy do wspólnej pomocy!

--
mjr Jakub Block/DSP

Źródło: Siły Powietrzne
comments powered by Disqus