Przejdź do treści
Źródło artykułu

Samolot Pipistrel Virus w poznańskim Technikum Elektroniczno-Mechanicznym

Wraz z rozwojem działalności firma Skydream realizuje coraz więcej ciekawych projektów lotniczych. Jeden z nich zrealizowany został kilka dni temu w Poznaniu.

W Technikum Elektroniczno-Mechanicznym wchodzącym w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Poznaniu pojawił się samolot Pipistrel Virus SW.

Nowy samolot wykorzystywany będzie w ramach prowadzonych zajęć dydaktycznych na kierunkach technik awionik i technik mechanik lotniczny.

Kompozytowego Virusa napędza, najpopularniejszy w lekkim lotnictwie, silnik Rotax 912 oraz kompozytowe śmigło ze zmiennym skokiem. W ramach wyposażenia awionicznego na pokładzie zamontowano glass-cockpit Dynon Avionics, podstawowe przyrządy analogowe, a także radiostację i transponder. Wszystkie te elementy znajdują się we współczesnych lekkich samolotach i zdecydowanie pomogą w nauce przyszłym absolwentom szkoły. Wraz z samolotem dostarczono komplet narzędzi i dokumentacji wymaganych do prowadzenia obsługi technicznej.

Warto wspomnieć, że CKZiU jest pierwszą i jedyną szkołą w Poznaniu, kształącą w zawodach technik awionik i technik mechanik lotniczny. Posiada przygotowaną kadrę inżynierską i współpracuje z bazami wojskowymi, bazami obsługi technicznej samolotów komunikacyjnych oraz innymi instytucjami lotniczymi, w tym z Aeroklubem Poznańskim.  Bardzo istotne jest to, że szkoła otrzymała akredytację Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Mamy nadzieję, że zajęcia dydaktyczne prowadzone przy nowym samolocie dadzą uczniom dużą dawkę lotniczej wiedzy – mówią przedstawiciele firmy Skydream.

Na całym świecie zwiększa się zapotrzebowanie na mechaników lotniczych. Technik awionik lotniczy jest ważnym, w szeroko pojętym lotnictwie ekspertem. Musi być kompleksowo wykształcony, gdyż ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo załogi i pasażerów jednostek latających, będących pod jego opieką. Zapraszamy wszystkich tych, którzy wiążą swoją przyszłość z tym zawodem, do zapoznania się z biuletynem informacyjnym Technikum Elektroniczno-Mechanicznego w Poznaniu – LINK.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony