Przejdź do treści
Samolot PAC 750 XL na Lotnisku Nowy Targ (fot. Robert Koprowski)
Źródło artykułu

Samolot PAC 750 XL z Nowej Zelandii dotarł na nowotarskie lotnisko

Po dwóch tygodniach lotu, po przebytych 12 tysiącach mil morskich w końcu na nowotarskie lotnisko dotarła 18 kwietnia br. dzielna załoga samolotu PAC 750 XL w składzie instr. pil. Gabriel Batkiewicz z Aeroklubu Nowy Targ oraz instr. pil. Tomasz Wróbel z Aeroklubu Krakowskiego.

Panowie wykonali niesamowity lot z Nowej Zelandii do Nowego Targu jednosilnikowym, niewielkim samolotem, który będzie od tego sezonu służył nowotarskiej Szkole Spadochronowej Skoczek do wyrzucania skoczków spadochronowych.

Piloci w powietrzu spędzili 90 godzin. Po drodze wykonali 34 lądowania. Samolot wraz z załogą został uroczyście powitany salutem wodnym.

Uroczyste powitanie salutem wodnym samolotu PAC 750 XL na Lotnisku Nowy Targ (fot. Robert Koprowski)

Uroczyste powitanie salutem wodnym samolotu PAC 750 XL na Lotnisku Nowy Targ (fot. Robert Koprowski)

Warto podkreślić że obaj piloci są bardzo związani z Aeroklubem Nowy Targ. Gabriel to nowotarżanin, szef sekcji samolotowej ANT i doświadczony instruktor, spod którego skrzydeł wyfrunęło wielu młodych pilotów, którzy obecnie robią kariery latając np w liniach lotniczych. Tomasz to od lat kierownik lotów podczas Nowotarskiego Pikniku Lotniczego a zawodowo Kontroler Lotów na lotnisku w Balicach, a także pilot pokazowy latający słynnym An-2 Wiedeńczyk czy też Boeing Stearman. Jednym słowem piloci klasy światowej.

Piloci w powietrzu spędzili 90 godzin. Po drodze wykonali 34 lądowania.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z przylotu samolotu PAC 750 XL na Lotnisko Nowy Targ.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony