Przejdź do treści
Rozwiń Swoje Skrzydła - studia MBA dla Branży IT w Lotnictwie (fot. PPL)

Rozwiń Swoje Skrzydła – studia MBA dla Branży IT w Lotnictwie

Ostatnie lata przyniosły wiele zmian w branży lotniczej. Pandemia, wojna na Ukrainie i nieustający wyścig technologiczny wymuszają szybkie dostosowanie procedur do zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań - szczególnie w architekturze bezpieczeństwa informatycznego w sektorze lotniczym i lotniskowym. To zaś wymaga nieustannego podnoszenia kwalifikacji kadry kierowniczej odpowiedzialnej za rozwój i transformację tego obszaru.

Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych wspólnie z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze” inaugurują nowy kierunek studiów – „MBA dla Branży IT w Lotnictwie”. Eksperci z obu instytucji podzielą się wiedzą i doświadczeniem z zakresu zagadnień związanych z bezpieczeństwem, cyberbezpieczeństwem oraz zrównoważonym rozwojem portów lotniczych. Szczególny nacisk położą na kwestie zarządzania systemami informatycznymi w liniach i portach lotniczych. PPL jest wiodącym podmiotem lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce i bierze aktywny udział w kształtowaniu i rozwoju tego strategicznego sektora gospodarki. Jest liderem rynku, do którego należą kluczowe elementy infrastruktury państwa, gwarantujące niezakłóconą zdolność funkcjonowania podmiotów działających w branży usług lotniczych.

Studenci tego kierunku będą mogli nie tylko poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje o wspomnianą tematykę, ale także nauczyć się nieszablonowych rozwiązań i szybkiego reagowania na zmiany, aby jeszcze sprawniej przewidywać i oceniać ryzyko przy różnych niecodziennych sytuacjach. 

Inaugurację pierwszej edycji „MBA dla Branży IT w Lotnictwie” zaplanowano na 11 marca 2023 roku na Lotnisku Chopina w Warszawie. Studia rozpocznie dwudziestu słuchaczy: dziesięciu pracowników PPL oraz dziesięciu pracowników innych firm związanych z branżą lotniczą. Poza głównym celem studiów, jakim jest wykształcenie kadry zarządzającej, studia mają też na celu zintegrowanie branży lotniczej – chcemy zacząć mówić jednym głosem, aby wspólnie móc zadbać o lepszą przyszłość lotnictwa w Polsce.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony