Rozbudowa EPRA wstrzymana, port musi porozumieć się z mieszkańcami

Lotnisko Radom-Sadków

Port Lotniczy Radom będzie musiał usunąć nieprawidłowości i braki w projekcie rozbudowy lotniska. Zobowiązał go do tego wojewoda mazowiecki. Problemem jest fakt, że dokumentacja techniczna nie uwzględnia dojazdu do ponad 40 działek należących do mieszkańców Sadkowa.

O tym, że lotnisko w Radomiu będzie rozbudowywane, informowaliśmy jakiś czas temu na łamach naszego serwisu. To informacje oficjalne. W planach jest m.in. remont drogi startowej (obecna nie spełnia przepisów unijnych, wchodzących w życie na początku 2018 roku) oraz budowa nowej płyty postojowej.

Gotowy jest już projekt rozbudowy lotniska, choć jak się okazuje – budzi on sporo zastrzeżeń, szczególnie mieszkańców Sadkowa w gminie Jedlnia – Letnisko. Nie uwzględnia ona bowiem dojazdu do ponad 40 działek, należących do mieszkańców. Wójt gminy w ubiegłym roku wydał negatywną opinię co do założeń projektu. Na początku tego tygodnia złożył też zbiorowe zastrzeżenie do wojewody mazowieckiego.

Piotr Leśnikowski, wójt gminy Jedlina przyznał w Radiu Plus Radom, że chodzi o to, by w dokumentacji technicznej znalazła się droga jako dojazd do działek, które zostaną wywłaszczone w związku z rozbudową lotniska. Port Lotniczy twierdzi, że droga powiatowa będzie zamknięta przynajmniej teraz.

Czytaj całość artykułu na stronie rynekinfrastruktury.pl

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus