Rekordowy styczeń dla Lotniska Zielona Góra-Babimost

Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost - samolot PLL LOT (fot. PPL)

Lotnisko Zielona Góra-Babimost, zarządzane przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL), zanotowało w styczniu rekordowe wyniki zarówno pod względem liczby obsłużonych pasażerów, jak również wykonanych operacji lotniczych.

2020 rok rewelacyjnie rozpoczął się dla Lotniska Zielona Góra – Babimost. W styczniu port lotniczy obsłużył 2811 osób. To więcej o 1336 osób (wzrost o 90.6 proc.), które w analogicznym okresie ubiegłego roku wybrało zielonogórskie lotnisko. Natomiast łączna liczba operacji lotniczych w styczniu 2020 roku wyniosła dokładnie 181.

Tak dobre wyniki ukazują dynamikę wzrostu ruchu pasażerskiego na zielonogórskim lotnisku, która nie jest już zjawiskiem sezonowym. Wyraźnie widoczna tendencja świadczy o coraz silniejszej pozycji najmniejszego lotniska w Polsce.

Ogromny wpływ na to miała zmiana w siatce połączeń rejsowych, które także zostały dopasowane do dalszych połączeń długodystansowych Polskich Linii Lotniczych LOT. Od czerwca 2019 roku PLL LOT zdecydowały o podwojeniu rejsów na trasie Zielona Góra – Warszawa. Połączenia są realizowane rano i wieczorem w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Z kolei w środę i niedzielę oferowany jest jeden rejs dziennie.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) jest wiodącym podmiotem lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce. W zasobach PPL znajduje się m.in. Lotnisko Chopina w Warszawie, największy  w Polsce i jeden z większych portów lotniczych w Europie Środkowo–Wschodniej. PPL to również podmiot dominujący Grupy Kapitałowej PPL (GK PPL). Przedsiębiorstwo posiada udziały lub akcje kilkunastu spółek.

Źródło: Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”
comments powered by Disqus