Radom: W jaki sposób MON zamierza wspierać lotnisko?

Lotnisko Radom-Sadków (fot. airport-radom.eu)

Ministerstwo Obrony Narodowej obiecało inwestycje na radomskim lotnisku. Jednak zdaniem posła Leszka Ruszczyka z Platformy Obywatelskiej, lista zaplanowanych prac nie ma znaczenia dla działalności cywilnego Portu Lotniczego Radom.

Ruszczyk problem wyłożył w swojej interpelacji poselskiej, zwracając uwagę na to, iż lotnisko w Radomiu pełni funkcje zarówno cywilne, jak i wojskowe. Jego zdaniem poprawa infrastruktury lotniska służyłaby zarówno stronie wojskowej i szkoleniu polskich pilotów, jak również działalności Portu lotniczego Radom. Deklaracje, jakoby inwestycje w infrastrukturę miały zostać poczynione, złożył w październiku ubiegłego roku minister Antoni Macierewicz.

Na interpelację odpowiedział z upoważnienia ministra Bartłomiej Grabski, podeskretarz stanu MON. Czytamy w niej, że „zgodnie z zatwierdzonym przez Ministra Obrony Narodowej w dniu 1 grudnia 2016 r. planem inwestycji budowlanych w latach 2017-2022, w celu poprawy funkcjonowania 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego, zaplanowane są trzy inwestycje, w tym dwie kontynuowane, związane z infrastrukturą techniczną i szkoleniową ww. lotniska, tj.: budowa systemu ochrony obiektów (wartość szacunkowa 4,4 mln zł, lata realizacji 2006-2021), budowa budynku na potrzeby infrastruktury symulatora lotu PZL 130 ORLIK TC-II GARMIN (wartość szacunkowa 10 mln zł, lata realizacji 2013-2019) oraz budowa magazynu środków bojowych wraz z obwałowaniem (wartość szacunkowa 4 mln zł, lata realizacji 2017-2019)”.

Cały artykuł można przeczytać na stronie www.rynekinfrastruktury.pl

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus