PSP: Uprząż Genie Race 3 – komunikat bezpieczeństwa

Uprząż Genie Race 3 – komunikat bezpieczeństwa (fot. psp.org.pl)

Firma GIN Gliders opublikowała ważną informację dotyczącą bezpieczeństwa dla posiadaczy uprzęży Genie Race 3, związaną z przypadkiem, kiedy podczas ratowania się na zapasie nie wytrzymała V-taśma w miejscu podczepienia do uchwytów na taśmach naramiennych (komunikat nie precyzuje, jakie były tego konsekwencje).

Po zbadaniu sprawy przez producenta okazało się, że połączenie w tej uprzęży mogło zostać osłabione podczas poprzedniego użycia zapasu. Dalsze testy wykazały, że główne połączenie V-taśmy do uprzęży spełnia normy certyfikacyjne. Testy krótszej taśmy służącej do podczepienia zapasu z przodu wykazały, że jej połączenie wytrzymuje ponad 2000 kg.

Wszyscy piloci, którzy używali już zapasu w tej uprzęży, powinni sprawdzić połączenie V-taśmy z uprzężą przed kolejnym lotem.

Gin zaleca, żeby wszyscy posiadacze uprzęży Genie Race 3 używali stalowych deltek (o wytrzymałości minimum 1000 kg) do połączenia V-taśmy z frontowymi uchwytami do zapasu z przodu taśm naramiennych, tak jak to przedstawiono na ilustracji. Komplet dwóch deltek można otrzymać bez opłat od dystrybutora Gina.

Przed modyfikacją

Po modyfikacji

Karolina Kocięcka
Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe

Źródło: PSP
comments powered by Disqus