PSP: Aktualna sytuacja w sprawie "Rozporządzenia o ograniczeniach"

Paralotnie na niebie (fot. psp.org.pl)

Ostatnie dwa, trzy miesiące przyniosły kilka nowych punktów jeżeli chodzi o działania Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego w sprawie "Rozporządzenia o Ograniczeniach Lotów na okres dłuższy niż 3 miesiące".

Przede wszystkim już jakiś czas temu PSP dostało odpowiedź na pismo. – Nie chcieliśmy jednak od razu publikować jego treści (i puki co w dalszym ciągu nie chcemy tego robić), gdyż do problemu podeszliśmy wielowątkowo a po otrzymaniu odpowiedzi oczywiście wysłaliśmy kolejną korespondencję z nim związaną – informują przedstawiciele PSP.

Na dzisiaj wystarczy powiedzieć, że treść pisma była bardzo podobna do tej, którą otrzymał portal dlapilota.pl – część zdań została wręcz skopiowana, włącznie z przecinkami i kropkami. Jest ona dostępna tutaj: www.dlapilota.pl/wiadomosci/ktl-aopa-poland/odpowiedz-ministra-infrastruktury-na-wniosek-ktl-aopa-w-sprawie-ogranicze

PSP nie chce w tym momencie komentować tej odpowiedzi i argumentów Ministerstwa Infrastruktury, ponieważ jest na to za wcześnie. – Do tego osobiście jako główny "wodzirej" całej akcji obawiam się gwałtownej reakcji krewkich paralotniarzy, stąd moja silna chęć utrzymania emocji na poziomie, który nie napsuję niczego w obecnych relacjach z ULC i Ministerstwem Infrastruktury – mówi Mateusz Lubecki z PSP.

Obecnie Polskiemy Stowarzyszeniu Paralotniowemu udało się uzyskać zaproszenie na obrady „Komitetu Zarządzania Przestrzenią Powietrzną”. Jest to międzyresortowy (ULC, PAŻP, MI, MON, MSW, ME) organ powołany do podejmowania decyzji o zmianach w Polskiej Przestrzeni Powietrznej. To m.in. tam zapadają decyzję, które potem przekładają się na to co pojawia się w konsultacjach społecznych oraz na zmiany w prawie dot. Przestrzeni Powietrznej.

Obrady na których miały być dyskutowane poruszane przez nas problemy miały się odbyć w stolicy, w środę, 18 marca 2020. Oczywiście z powodu Coronavirusa posiedzenie KZPP zostało przeniesione na bliżej nieokreślony termin, zapewne po ustaniu epidemii – tłumaczy Mateusz Lubecki.

O szczegółach PSP będzie starało się informować na bieżąco. – Jeżeli chodzi o moje prywatne zdanie na ten temat to staram się być tutaj realistą i niczego nie przesądzać ani w jedną ani w drugą stronę. W związku z tym powstrzymam się od składania jakichkolwiek obietnic – dodaje Mateusz Lubecki.

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
comments powered by Disqus