Przejdź do treści
Źródło artykułu

Protest do przetargu odrzucony. Budowa pirsu w Gdańsku może ruszać

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła dziś skargę do przetargu na rozbudowę terminalu T2 w Porcie Lotniczym Gdańsk. Uznała, że oferta firmy Doraco została złożona prawidłowo.

Doraco zgłosiło w przetargu najlepszą, bo najtańszą ofertę i zostało wybrane przez komisję przetargową. Zaproponowało, że zrealizuje inwestycję za kwotę 255.229.228 zł netto. Odwołanie od tego rozstrzygnięcia zgłosiła firma Hochtief, która proponowała zbudowanie pirsu za 262.993.137,47 zł netto. Firma twierdziła, że konkurencyjna oferta Doraco została złożona w sposób nieważny i nieskuteczny. Dziś Krajowa Izba Odwoławcza uznała ten zarzut za bezzasadny i oddaliła odwołanie.

Decyzja Izby daje lotnisku możliwość podpisania umowy na rozbudowę terminalu. „Umowę na budowę pirsu zamierzamy podpisać jak najszybciej, jeszcze we wrześniu. Musimy dopiąć tylko kilka formalności i ruszamy. Zależy nam na jak najszybszym rozpoczęciu tej ważnej dla lotniska inwestycji” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Rozbudowa terminalu zostanie sfinansowana ze środków własnych oraz z obligacji, które wyemituje Port Lotniczy Gdańsk przy współpracy z bankiem Pekao S.A. Budowa pirsu powinna potrwać do końca 2021 roku. Dzięki rozbudowie terminalu pasażerskiego o dodatkowy pirs, gdańskie lotnisko zyska 16 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Zostanie powiększona strefa centralnej kontroli bezpieczeństwa i kontroli paszportowej, rozbudowana zostanie hala odbioru bagażu, zwiększona będzie strefa Non – Schengen, wybudowane zostaną 2 wyjścia autobusowe. Planowana jest także rozbudowa sieci wewnętrznych dróg dojazdowych do lotniska. 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony