Program naprawczy dla lotniska w Krośnie

Lotnisko Krosno EPKR

Podjęto pierwsze kroki w celu ponownego uruchomienia krośnieńskiego lotniska.

W związku z tym, że Urząd Lotnictwa Cywilnego zdecydował o zamknięciu lotniska dla ruchu lotniczego aż do czasu usunięcia nieprawidłowości, został opracowany i wdrożony program naprawczy. Wszystko po to, by zaczęło ono na powrót normalnie funkcjonować i aby Aeroklub Podkarpacki mógł prowadzić działalność szkoleniowo-usługową. Tymczasem w związku z budową nowych dróg dojazdowych, od przyszłego miesiąca drogi przecinające lotnisko zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów i pieszych.

- Plan wraz z wnioskiem o otwarcie lotniska dla operacji lotniczych został przesłany 15 stycznia do prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego - poinformował podczas wczorajszej konferencji prasowej Piotr Przytocki, prezydent miasta.

Teraz czekają na decyzje prezesa ULC

Nieprawidłowości mają zostać usunięte do 31 grudnia br. Zastrzeżenia ULC budzą: brak ogrodzenia lotniska (ma ono powstać do 30 czerwca 2012 roku) oraz znajdujące się na jego terenie obiekty, czyli: dom mieszkalny wraz z budynkiem gospodarczym, plac manewrowy oraz boisko szkolne. - Wniosek o wyrażenie zgody na zmianę istotnych cech eksploatacyjnych i technicznych lotniska, został natomiast złożony 5 stycznia br. Teraz czekamy na decyzję prezesa ULC - dodaje prezydent.

Zamknięcie lotniska to katastrofa dla aeroklubu

Tymczasem na ponownym uruchomieniu lotniska najbardziej zależy Aeroklubowi Podkarpackiemu, jako głównemu użytkownikowi. Zamknięcie lotniska to dla niego prawdziwy dramat. - Taka sytuacja oznacza dla nas niepewność jutra, finansową katastrofę, a dla miłośników latania brak możliwości realizowania swoich pasji - mówi wprost Roman Walczak, dyrektor AP. - Mimo wszystko przygotowujemy się do najbliższego sezonu i mamy nadzieję, że będzie możliwe prowadzenie nowego naboru na szkolenia - dodaje.

Czytaj dalej na stronie Super Nowości.

Źródło: Super Nowości
comments powered by Disqus

Komentarze

Lądowałem na lotnisku w Krośnie TRAGEDIA. Mamy przykład sposób działania aeroklubu warszawskiego obawa moje są co do reszty działających aeroklubów na terenie polski.
Krosno jest namacalnym przykładem warszawa grabi szkodzi.

Jeszcze raz poproszę, ale po polsku;-)