PPL szykuje się na rozbudowę lotniska w Radomiu. Zapowiedź przetargu projektuj i buduj

Port Lotniczy Radom (fot.  Port Lotniczy Radom)

PPL nie ustaje w staraniach związanych z rozbudową lotniska w Radomiu. Przedsiębiorstwo wyprzedzająco umieściło ogłoszenie informacyjne o zamiarze ogłoszenia w najbliższym czasie przetargu w formule projektuj i buduj na wykonanie elementów nowego portu. Dzięki temu zamawiający będzie mógł skrócić termin na składanie ofert.

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze wysłało do urzędowego dziennika Unii Europejskiej zawiadomienie o zamiarze ogłoszenia przetargu na rozbudowę radomskiego lotniska. Przedmiotem zapowiadanego przetargu jest wykonanie robót w formule projektuj i buduj na lotnisku w Radomiu. Zakres prac przewiduje wykonanie terminala, czterech obiektów kubaturowych, dróg dojazdowych i parkingów oraz dróg kołowania i płyt postojowych.

Zgodnie z ogłoszeniem miałby powstać terminal pasażerski o powierzchni 30 tys. m2. Założono prostą formę architektoniczną, z lokalizacją całości procesów na poziomie parteru. W hali głównej przewidziano zlokalizowanie wszystkich stref procesowych, w tym odprawę biletowo-bagażową, kontrolę bezpieczeństwa, a także kontrolę dokumentów na przylotach i halę odbioru bagażu. Poczekalnie odlotowe wraz z wyjściami oraz kontrolą dokumentów zlokalizowano w pirsie odchodzącym od hali głównej. W budynku uwzględniono powierzchnie komercyjne, w tym punkty sklepowe gastronomiczne oraz powierzchnie biurowe. Sortownia bagażu rozdzielona na część przylotową (ok. 1000 m2) i odlotową (ok. 2200 m2). Nie założono obsługi ruchu transferowego.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus