Przejdź do treści
Port Lotniczy Warszawa-Radom - terminal wewnątrz - odloty (fot. Mateusz Kieruzal)
Źródło artykułu

PPL: inauguracja Radomia nie jest zagrożona

Pierwsze loty z radomskiego portu lotniczego odbędą się zgodnie z planem. Anna Dermont, rzecznik prasowa Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze i Lotniska Chopina, w rozmowie z Rynkiem Lotniczym wskazuje, że nie ma żadnego zagrożenia, że zapowiedziane na koniec kwietnia pierwsze loty się nie odbędą. Jest za to szansa, że na lotnisku pojawią się nowi przewoźnicy.

Zainteresowanie lotniskiem jest spore – powiedziała Dermont.

Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze, które jest operatorem nowego-starego lotniska w Radomiu nie przewiduje, jakoby zaplanowana na 27 kwietnia pierwsza operacja lotnicza, w jeszcze niecertyfikowanym porcie, miała się nie odbyć. W ten dzień Polskie Linie Lotnicze LOT, które są jednym przewoźnikiem komercyjnym, który zapowiedział oferowanie lotów do i z Radomia, wykonają pierwszy lot do Radomia. Boeing 737 przyleci z paryskiego portu Charles de Gaulle. Samolot ma wylądować w Radomiu o godz. 22:00.

Nie ma żadnego zagrożenia. Zakładamy, że pierwsze operacje lotnicze będą mogły odbyć się 27/28 kwietnia – powiedziała w rozmowie z Rynkiem Lotniczym Anna Dermont, rzecznik prasowa Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze i Lotniska Chopina.

Jak zaznaczyła Dermont, port w Radomiu jest lotniskiem certyfikowanym, a obecnie trwają postępowania administracyjne zmiany nazwy i certyfikacji rozbudowanej lotniskowej infrastruktury.

Lotnisko Warszawa-Radom jest lotniskiem certyfikowanym, wpisanym do rejestru lotnisk (obecnie jeszcze pod starą nazwą: Radom-Sadków) nieprzerwanie od 2014 roku. Odpowiednie wnioski w sprawie zmiany nazwy oraz certyfikacji rozbudowanego lotniska zostały już złożone do Prezesa ULC, zaś postępowania administracyjne są w toku. Spodziewamy się, że będziemy gotowi na cykl AIRAC 20 kwietnia – wskazała Dermont.

System AIRAC definiuje serię wspólnych dat i związaną z nimi standardową procedurę publikowania informacji lotniczych dla państw, tak aby zarówno dla wydajności, jak i bezpieczeństwa piloci, kontrolerzy ruchu lotniczego korzystali z tej samej bazy danych.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony