Przejdź do treści
Ś.P. Stanisław Macias
Źródło artykułu

Pożegnanie Stanisława Maciasa, pilota Aeroklubu Warszawskiego i jego byłego dyrektora

Z wielkim żalem i głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 17 maja br. odszedł od nas Stanisław Macias, pilot szybowcowy i samolotowy, instruktor, Członek Honorowy Aeroklubu Warszawskiego i jego były dyrektor.

Był absolwentem Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie oraz Akademii Obrony Narodowej w Rembertowie. Lotnictwo było jego życiową pasją i wielką miłością. Swoją lotniczą przygodę zaczynał od szybowców, następnie zdobył licencję  pilota samolotowego.  W ciągu blisko dwudziestu lat służby wojskowej był pilotem myśliwskich Limów oraz MiGów-21.

Był także instruktorem szybowcowym i samolotowym, a wśród jego wychowanków są uznani dziś zawodnicy, zdobywcy wielu tytułów na polskich i międzynarodowych zawodach, m.in. Maciej Pospieszyński i Karol Staryszak. Stanisław Macias sędziował również zawody akrobacji szybowcowej i samolotowej. Przez cztery lata sprawował funkcję dyrektora Aeroklubu Warszawskiego.

W 1994 roku przyznano mu tytuł  Zasłużonego Działacza Lotnictwa Sportowego, w roku 2004 otrzymał tytuł Członka Honorowego AW. Pozostanie w naszych wspomnieniach i pamięci.

Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje.


Pożegnanie Stanisława Maciasa zaplanowane jest na 25 maja. O godzinie 13:00. zostanie odprawiona Msza Święta w kościele pw. św. Jozafata w Warszawie, ul. Powązkowska 90. Następnie kondukt przejdzie na Cmentarz Powązkowski.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony