Przejdź do treści
Wręczenie certyfikau METEO dla Potru Lotniczego Olsztyn Mazury (fot. mazuryairport.pl)
Źródło artykułu

Potr Lotniczy Olsztyn Mazury uzyskał certyfikat METEO

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury otrzymał certyfikat Instytucji Zapewniającej Służby Żeglugi Powietrznej w zakresie służby meteorologicznej. Decyzję o przyznaniu certyfikatu wydał w dniu 9 listopada 2016 r. Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson.

Lotnisko w Szymanach jest trzecim w Polsce podmiotem mającym certyfikowaną służbę tego typu. Jest to kolejna certyfikowana służba (po Służbie Informacji Powietrznej i Służbie Łączności) w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury.

Od 1 stycznia 2017 r. w Szymanach będzie działać Lotniskowe Biuro Meteorologiczne (LBM), które będzie głównie wykonywać zadanie zapewnienia osłony meteorologicznej na potrzeby lotniska i służb ruchu lotniczego (Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz Lotniskowa Służba Informacji Powietrznej) poprzez wykonywanie pomiarów i obserwacji meteorologicznych, wykonywanie opracowań klimatycznych, opracowywanie prognoz i ostrzeżeń, informowanie o warunkach, w tym wydawanie dokumentacji lotniczo-meteorologicznych dla załóg lotniczych lub innego personelu lotniczego oraz poprzez dystrybucję informacji meteorologicznej.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony