Port Lotniczy Wrocław: 5% więcej pasażerów w marcu
W ubiegłym miesiącu wrocławskie lotnisko obsłużyło o 5% więcej pasażerów niż w marcu 2013 roku. Największy wzrost zanotowano w sektorze sieciowych połączeń międzynarodowych – aż 14,2%. W przypadku połączeń niskokosztowych przybyło 3,6% podróżnych.
W marcu 2014 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył 128 061 pasażerów, co pozwala mówić o wzroście na poziomie 5% w porównaniu do roku ubiegłego. To efekt ciągłego rozwoju oferty, zwłaszcza dla pasażerów podróżujących w interesach oraz utrzymania stabilnej sytuacji w sektorze połączeń niskokosztowych.
– Dzięki nowoczesnej infrastrukturze, dobremu skomunikowaniu z innymi miastami i różnorodnej siatce połączeń najbardziej przyjazne lotnisko w Polsce przyciąga jak magnes. Z naszej oferty korzysta coraz więcej podróżnych nie tylko z regionu, ale także spoza Dolnego Śląska - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.
Z sieciowych połączeń międzynarodowych w marcu tego roku skorzystało 26,5 tys. podróżnych, co przełożyło się na ponadprzeciętny wzrost w tym sektorze – pasażerów było aż o 14,2% więcej niż w analogicznym okresie 2013 roku. Ten wynik jest w dużej mierze zasługą rozbudowywania siatki lotów. Na początku marca linie lotnicze Eurolot uruchomiły połączenie do Zurychu, pod koniec miesiąca również do Mediolanu i Paryża.
- Pomijając podróżnych obsłużonych na nowych trasach, wzrost wyniósł 8,6 %, co stanowi bardzo dobry wynik. Dodając do tego pasażerów, którzy wybrali Zurych - wynik wzrósł do ponad 14% - mówi Jarosław Sztucki.
Wrocławskie lotnisko odnotowało wzrost także w sektorze połączeń niskokosztowych. W marcu 2014 roku skorzystało z nich 74,3 tys. osób – to daje 3,6% więcej podróżnych niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
- W marcu, przy porównywalnej, jak w ubiegłym w roku, liczbie operacji odnotowaliśmy lepsze wypełnienie samolotów, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu ofertą Ryanaira i Wizz Aira - mówi Jarosław Sztucki.
W letnim rozkładzie lotów, który obowiązuje od 30 marca znalazło się ponad 60 kierunków, w tym 25 niskokosztowych, 9 dla biznesu oraz 30 czarterowych. Linie lotnicze Ryanair rozpoczęły loty do Warszawy Modlin, a w lipcu planują uruchomienie połączenia z Gdańskiem, do którego już lata Eurolot. Z kolei linie lotnicze Lufthansa wprowadziły na trasach do Frankfurtu i Monachium większe samoloty i zwiększyły liczbę rejsów. W połączeniach czarterowych pojawiło się aż 5 gorących nowości: Madera, Paphos na południowym Cyprze, Maroko, Peloponez i Djerba.
Komentarze