Przejdź do treści
Warsztaty METEO EPSY
Autor:
Marcin Ziółek

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zaprasza na bezpłatne warsztaty MET dla użytkowników GA

Położony w mazurskich Szymanach Port Lotniczy Olsztyn-Mazury to nowoczesne, międzynarodowe lotnisko i jedyny certyfikowany port lotniczy użytku publicznego zlokalizowany w północno-wschodniej Polsce. Obsługiwane są tam loty w ruchu kontrolowanym, ale nie tylko.

Od początku funkcjonowania warmińsko-mazurskiego lotniska, jego władze podkreślają istotną rolę sektora lotnictwa ogólnego w działalności portu. Najnowszą inicjatywą kierowaną do użytkowników General Aviation są bezpłatne warsztaty MET, które odbędą się 22 marca 2023 roku w Szymanach.

Pięciogodzinny program stacjonarnego szkolenia obejmuje część merytoryczną poświęconą zagadnieniom związanym z pomiarami, prowadzeniem obserwacji oraz prognozowaniem pogody, czyli elementami niezbędnymi do bezpiecznego planowania lotów.

W ramach warsztatów przewidziane jest również zwiedzanie pomieszczeń służb meteorologicznych (LBM/LSM) i służb ruchu lotniczego (ATC/AFIS), a także prezentacja nowoczesnego systemu pomiaru parametrów meteorologicznych Airotec AWOS i możliwości praktycznego wykorzystania systemu w wersji Basic dla pilotów GA oraz w wersji Standard przez certyfikowaną służbę meteorologiczną. Organizatorzy zapewniają również lunch dla uczestników warsztatów.

Liczba miejsc jest ograniczona do 40 osób, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz rejestracyjny oraz szczegóły dot. warsztatów dostępne są na stronie lotniska (LINK)

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 marca 2023 r.


Port Lotniczy Olsztyn-Mazury - lotnisko przyjazne General Aviation

Uruchomione w styczniu 2016 roku port, posiada nowoczesną infrastrukturę lotniczą, zaplecze techniczne oraz wykwalifikowany personel, gwarantując 24-godzinną gotowość do kompleksowej obsługi naziemnej samolotów każdego typu.

W ciągu 7 lat działalności lotniska stawiano na rozwój usług lotniczych dla General Aviation. Jako drugie lotnisko w Polsce, w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury uruchomiono specjalny pakiet GA Premium, który oferuje użytkownikom lotnictwa cywilnego dostęp do dedykowanych stref wydzielonych. Czym wyróżnia się ta usługa? Pasażerowie w asyście pracowników lotniska, sprawnie przechodzą proces odprawy, bez konieczności kontroli bezpieczeństwa osób i bagażu oraz transportowani są bezpośrednio na płytę lotniska.

Osoby korzystające z tej oferty mogą liczyć na pełne wsparcie i opiekę profesjonalnego personelu lotniska, który na życzenie klienta organizuje również dostęp do saloniku VIP, catering, rezerwację hotelu, a także realizację dodatkowych usług wg indywidualnych potrzeb. GA Premium pozwala na oszczędność czasu i zapewnia komfort podróży na najwyższym poziomie.

Lotnisko Olsztyn-Mazury stawia również na rozbudowę infrastruktury lotniczej. W listopadzie 2021 roku do dyspozycji użytkowników General Aviation oddano dwa hangary lotnicze przeznaczone do postoju oraz obsługi średnich i małych statków powietrznych. W grudniu ubiegłego roku zakończono prace budowlane na pasie startowym związane z podniesieniem kategorii systemu radiowo-nawigacyjnego ILS do II kategorii, realizowane w ramach projektu unijnego.

Inwestycja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa operacji lotniczych wykonywanych w warunkach ograniczonej widoczności – jej zakończenie planowane jest na III kwartał 2023 roku, jednak obecnie wykonywane prace nie wpływają na dostępność operacyjną lotniska.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.mazuryairport.pl


Artykuł sponsorowany

FacebookTwitterWykop
Marcin Ziółek
Autor: Marcin Ziółek Pilot. Licencjonowany dyspozytor lotniczy. Specjalizuje się polskich i zagranicznych komunikatach prasowych. Zajmuje się reklamą na portalu. W redakcji od 2009 roku.

Nasze strony