Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zaprasza na bezpłatne warsztaty MET dla użytkowników GA
Położony w mazurskich Szymanach Port Lotniczy Olsztyn-Mazury to nowoczesne, międzynarodowe lotnisko i jedyny certyfikowany port lotniczy użytku publicznego zlokalizowany w północno-wschodniej Polsce. Obsługiwane są tam loty w ruchu kontrolowanym, ale nie tylko.
Od początku funkcjonowania warmińsko-mazurskiego lotniska, jego władze podkreślają istotną rolę sektora lotnictwa ogólnego w działalności portu. Najnowszą inicjatywą kierowaną do użytkowników General Aviation są bezpłatne warsztaty MET, które odbędą się 22 marca 2023 roku w Szymanach.
Pięciogodzinny program stacjonarnego szkolenia obejmuje część merytoryczną poświęconą zagadnieniom związanym z pomiarami, prowadzeniem obserwacji oraz prognozowaniem pogody, czyli elementami niezbędnymi do bezpiecznego planowania lotów.
W ramach warsztatów przewidziane jest również zwiedzanie pomieszczeń służb meteorologicznych (LBM/LSM) i służb ruchu lotniczego (ATC/AFIS), a także prezentacja nowoczesnego systemu pomiaru parametrów meteorologicznych Airotec AWOS i możliwości praktycznego wykorzystania systemu w wersji Basic dla pilotów GA oraz w wersji Standard przez certyfikowaną służbę meteorologiczną. Organizatorzy zapewniają również lunch dla uczestników warsztatów.
Liczba miejsc jest ograniczona do 40 osób, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz rejestracyjny oraz szczegóły dot. warsztatów dostępne są na stronie lotniska (LINK)
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 marca 2023 r.
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury - lotnisko przyjazne General Aviation
Uruchomione w styczniu 2016 roku port, posiada nowoczesną infrastrukturę lotniczą, zaplecze techniczne oraz wykwalifikowany personel, gwarantując 24-godzinną gotowość do kompleksowej obsługi naziemnej samolotów każdego typu.
W ciągu 7 lat działalności lotniska stawiano na rozwój usług lotniczych dla General Aviation. Jako drugie lotnisko w Polsce, w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury uruchomiono specjalny pakiet GA Premium, który oferuje użytkownikom lotnictwa cywilnego dostęp do dedykowanych stref wydzielonych. Czym wyróżnia się ta usługa? Pasażerowie w asyście pracowników lotniska, sprawnie przechodzą proces odprawy, bez konieczności kontroli bezpieczeństwa osób i bagażu oraz transportowani są bezpośrednio na płytę lotniska.
Osoby korzystające z tej oferty mogą liczyć na pełne wsparcie i opiekę profesjonalnego personelu lotniska, który na życzenie klienta organizuje również dostęp do saloniku VIP, catering, rezerwację hotelu, a także realizację dodatkowych usług wg indywidualnych potrzeb. GA Premium pozwala na oszczędność czasu i zapewnia komfort podróży na najwyższym poziomie.
Lotnisko Olsztyn-Mazury stawia również na rozbudowę infrastruktury lotniczej. W listopadzie 2021 roku do dyspozycji użytkowników General Aviation oddano dwa hangary lotnicze przeznaczone do postoju oraz obsługi średnich i małych statków powietrznych. W grudniu ubiegłego roku zakończono prace budowlane na pasie startowym związane z podniesieniem kategorii systemu radiowo-nawigacyjnego ILS do II kategorii, realizowane w ramach projektu unijnego.
Inwestycja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa operacji lotniczych wykonywanych w warunkach ograniczonej widoczności – jej zakończenie planowane jest na III kwartał 2023 roku, jednak obecnie wykonywane prace nie wpływają na dostępność operacyjną lotniska.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.mazuryairport.pl
Artykuł sponsorowany