Przejdź do treści
Port Lotniczy Lublin - widok z góry na terminal i pas startowy (fot. Port Lotniczy Lublin)
Źródło artykułu

Port Lotniczy Lublin i Kuratorium Oświaty w Lublinie będą wspólnie promować bezpieczeństwo w ruchu lotniczym

Port Lotniczy Lublin w Świdniku podpisał porozumienie o współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Dokument dotyczy promowania bezpieczeństwa w ruchu lotniczym wśród uczniów.

Sprawy bezpieczeństwa w ruchu lotniczym są niezwykle ważne i wymagają prowadzenia szerokich akcji edukacyjnych i informacyjnych wśród pasażerów, ale także wśród przyszłych pasażerów, w tym tych najmłodszych. Dlatego cieszę się, że z naszym partnerem, Kuratorium Oświaty, będziemy współpracować przy projektach, których adresatami będą dzieci i młodzież szkół Lubelskiego – mówił Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublina.

Zgodnie z podpisanym dokumentem, Port Lotniczy Lublin będzie, m. in. wspierał kuratorium w realizacji działań na rzecz promocji bezpieczeństwa oraz uczestniczył w aktywnościach dotyczących doskonalenia kadr pedagogicznych w zakresie kształtowania kompetencji dzieci i młodzieży.

Z kolei Kuratorium Oświaty w Lublinie zobowiązało się do organizacji wspólnych przedsięwzięć, na przykład konferencji czy szkoleń poświęconych świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu lotniczym wśród dzieci i młodzieży. A także do promowania działań podejmowanych przez port na rzecz promocji bezpieczeństwa w ruchu lotniczym oraz informowania dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek o akcjach promocyjnych na ten temat.

Przedsięwzięcie ma przede wszystkim wymiar edukacyjny. Konkursy, projekty czy realizowane zajęcia mają na celu zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z transportu lotniczego, ale również uświadomienie zagrożeń wynikających z łamania tych zasad. Takie przypadki, powodowane często źle pojmowanymi żartami, niestety, także się zdarzają. Mam nadzieję, że nasza współpraca pomoże również nauczycielom w podnoszeniu kompetencji i osiąganie celów w zakresie bezpieczeństwa stanie się bardziej efektywne – dodał Sebastian Płonka, p.o. Lubelskiego Kuratora Oświaty.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony