Port Lotniczy Lublin: 2 miliony pasażerów w tym roku?

Port Lotniczy Lublin (fot. airport.lublin.pl)

Nieco ponad 5 lat od pierwszego lotu, w Porcie Lotniczym Lublin odprawiono 1,5 milionowego pasażera. Był nim podróżny lecący 6 lutego do Tel Awiwu.

Początek roku był dla Portu Lotniczego Lublin bardzo optymistyczny. W minionym miesiącu lotnisko obsłużyło 36 066 pasażerów, co oznacza wzrost o 46,70 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. To zresztą najlepszy styczeń w historii portu.

Wierzę, że dobra passa utrzyma się w kolejnych miesiącach. Odprawienie 1,5 milionowego pasażera, to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim podróżnym, którzy codziennie obdarzają nas zaufaniem i korzystają z połączeń oferowanych przez przewoźników, operujących z naszego lotniska – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

W roku 2018 lotnisko w Lublinie planuje odprawić około 500 tysięcy podróżnych.

Jeśli porównamy Port Lotniczy Lublin z innymi, powstałymi niedawno lotniskami, wyraźnie widać, że nasze odnosi największy sukces. Oznacza to, że zarówno decyzja lokalizacyjna, jak i wysiłek finansowy samorządów, w tym świdnickiego, zaangażowanych w budowę portu, były trafione. Jestem przekonany, że już po pięciu latach jego działalności, większość mieszkańców regionu nie wyobraża sobie Lubelszczyzny bez portu lotniczego w Świdniku – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Obecnie z Portu Lotniczego Lublin operuje 6 przewoźników. Są to trzy linie niskokosztowe: Wizzair, Ryanair i easyJet, a także narodowy przewoźnik – Polskie Linie Lotnicze LOT oraz bmi regional i Small Planet.

Źródło: swidnik.pl
comments powered by Disqus