Ponad ćwierć miliona pasażerów w czerwcu na lotnisku Warszawa-Modlin

Port Lotniczy Warszawa-Modlin - terminal (fot. Port Lotniczy Warszawa-Modlin)

W czerwcu z lotniska Warszawa-Modlin skorzystało 250 651 pasażerów w ruchu regularnym. To 4,8% więcej niż w czerwcu 2015 r. Od początku roku na lotnisku odprawiło się prawie 1,5 mln osób. Wg szacunków zarządu spółki, w całym 2016 r. Lotnisko Warszawa/Modlin przyjmie ok. 2,8 mln podróżnych.

W ciągu jednego dnia lotnisko obsługuje średnio ok. 8 300 pasażerów i 50 regularnych startów i lądowań. Podróżni mają w ofercie 43 kierunki lotnicze do trzynastu państw w Europie, w tym dwie krajowe – do Gdańska i Wrocławia.

Pod względem liczby przewożonych pasażerów, Port Lotniczy Warszawa-Modlin należy do czołówki lotnisk w Polsce i zajmuje 5 miejsce w kraju (po Lotnisku Chopina w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Katowicach).

Cały czas intensywnie pracujemy nad rozszerzaniem oferty dla pasażerów. W najbliższych tygodniach oferta gastronomiczna portu wzbogaci się o potrawy kuchni polskiej w karcie nowej restauracji Eat&Fly, zlokalizowanej przed terminalem, oraz o desery, kawy i koktajle w nowej kawiarni Carte D’Or, na antresoli terminala – mówi Piotr Lenarczyk, Szef Biura Handlowo-Marketingowego.

Czerwiec
Ruch krajowy (Wrocław, Gdańsk): 32 169 pasażerów.
Ruch zagraniczny: 218 482 pasażerów.
Ruch rozkładowy ogółem: 250 651 pasażerów i 1 512 operacji lotniczych.

Mapa połączeń: 43 kierunki lotnicze z/do Lotniska Warszawa/Modlin:

Zagraniczne: Glasgow International, Bruksela-Charleroi, Paryż-Beauvais, Eindhoven, Mediolan Bergamo, Liverpool, Sztokholm Skavsta, Oslo Rygge, Londyn Stansted, Rzym Ciampino, Bolonia, Bristol, Manchester, East Midlands, Dublin, Barcelona, Shannon, Madryt, Gran Canaria, Teneryfa, Fuerteventura, Ateny, Lizbona, Alicante, Chania, Palma, Piza, Saloniki, Trapani, Kolonia, Malaga, Goteborg, Korfu.

Krajowe: Wrocław i Gdańsk (do 3 października 2016).

Nowe trasy od sezonu zimowego 2016/2017 Porto, Tuluza, Edynburg, Walencja, Leeds, Belfast, Birmingham, Newcastle.

Źródło: Port Lotniczy Warszawa-Modlin
comments powered by Disqus